Angliavandenių apykaita organizme


Angliavandeniu skaidymas. Angliavandeniu virskinimas. Kokias funkcijas atlieka angliavandeniai. Angliavandeniu skaidymas organizme. Angliavandeniai pradedami virskinti. Kaip virskinami angliavandeniai zmogaus organizme. Sutrikusi angliavandeniu apykaita. Anglevandeniu virskinimas. Angliavandeniai virskinami. Angliavandeniai žmogaus kune pradedami skaidyti.

Įvadas. Angliavandenių virškinimas. Angliavandenių virškinimas burnoje. Angliavandenių virškinimas žarnyne. Membraninis virškinimas. Angliavandenių rezorbcija. Angliavandenių virškinimo ir rezorbcijos sutrikimai. Angliavandenių skaidymas. Glikogeno sintezė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Žmogaus organizme angliavandeniai pradedami virškinti (hidrolizuoti) burnoje. Čia virškinami tik polisacharidai - krakmolas ir glikogenas.

Žmogaus ir kitų žinduolių organizme membraninis virškinimas vyksta plonosios žarnos ląstelių mikrogaurelių paviršiuje. Čia jau apvirškintos maisto medžiagos suskaidomos į paprasčiausias sudedamąsias dalis, kurios įsiurbiamos į kraują. Pavyzdžiui, angliavandeniai suskaidomi į monosacharidus, baltymai – į aminorūgštis. Membraninis virškinimas glaudžiai susijęs su virškinimu žarnyno spindyje, kur maisto masė paruošiama galiniam virškinimo etapui.

Kartais pasitaiko angliavandenių virškinimo sutrikimų. Angliavandenių virškinimas gali sutrikti tais atvejais, kai žmogaus virškinimo sistema išskiria per mažai tam tikro fermento arba jis yra nepakankamai aktyvus. Tai gali būti ir įgimtas, ir įgytas požymis. Dažniausiai pasitaiko laktozės (pieno cukraus) virškinimo sutrikimų, vadinamų laktozės netoleravimu.

Darbo tikslas:

1.Išsiaiškinti kas yra angliavandeniai ir jų apykaita organizme.

Darbo uždaviniai:

1.Sužinoti kokias funkcijas atlieka angliavandeniai.

2.Išsiaiškinti kur ir kaip virškinami angliavandeniai.

3.Išanalizuoti angliavandenių virškinimo ir rezorbcijos ypatumus.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (2547 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lidija
  • Angliavandenių apykaita organizme
    10 - 3 balsai (-ų)
Angliavandenių apykaita organizme. (2013 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/angliavandeniu-apykaita-organizme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:04
×