Anglies alotropinės atmainos


Alotropine atmaina. Alotropines atmainos tai. Kas yra alotropines atmainos. Kas yra alotropine atmaina. Anglies alotropine atmaina. Alotropines anglies atmainos. Alotropine atmaina tai. Anglis ir jos alotropinės atmainos. Alotropines atmainos savoka. Alotropinės atmainos kas tai.

Anglies alotropinių atmainų gavimas, susidarymas, stuktūra. Junginiai ir jų pavyzdžiai, panaudojimo būdas. Deimantas. Grafitas. Fulerenas. Karbidas. Anglies alotropinės atmainos skiriasi viena nuo kitos savo sandara. Bet visų šių alotropinių atmainų anglies atomai yra susijungę keturiomis jungtimis – vienų (deimanto) – viengubosiomis, kitų (grafito) – dvigubosiomis ar net trigubosiomis (karbito). Kadangi tokia skirtinga alotropinių atmainų sandara, todėl skirtingos ir jų savybės. Anglies alotropinės atmainos taip pat gali būti paverčiamos viena kita. Deimantas – labai retas, todėl nepaprastai brangus mineralas. Didžiausi jo klodai slūgso Pietų Afrikoje, ten dabar išgaunama apie 80-90% viso pasaulio deimantų. Jų yra labai įvairių – nuo bespalvių iki juodų kristalų (juose yra įvairių priemaišų).
  • MS PowerPoint 291 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (256 žodžiai)
  • Jovita
  • Anglies alotropinės atmainos
    10 - 2 balsai (-ų)
Anglies alotropinės atmainos. (2011 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/anglies-alotropines-atmainos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 18:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo