Anglies deguoniniai junginiai


Anglies deguoniniai junginiai. (oksidai, rūgštys, druskos). Tikslas. Išnagrinėti anglies deguoninius junginius. Paplitimas. Anglis kaip. Pagrindiniai mineralai. Klintis kreida marmuras CaCO. Dolomitas caco3 · mgco. Malachitas (cuoh)2co. Gavimo būdai. Chemiškai inertiška, bet su stipriais oksidatoriais reaguoja kaip reduktorius C + O. Kiti gavimo būdai. Su deguonimi anglis sudaro du oksidus CO ir CO. Laboratorijoje anglies monoksidas. Fizikinės savybės. CO2 Bespalvės, bekvapės, dusinančios dujos. Cheminės savybės. Anglies dioksidas tirpdamas. Reaguoja su oksidais ir hidroksidais   Na2O(k) + CO2(d). Pagrindiniai junginiai. Co cao + 3c. Panaudojimas. Karbamidas – balta kristalinė medžiaga. CO2 naudojamas karbamido. Biologinė reikšmė. Anglis yra pagrindinis gyvosios gamtos elementas. Literatūra. Šulčius.

Išnagrinėti anglies deguoninius junginius. Rūgštis, druskas ir oksidus. Aptarti jų paplitimą, gavimo būdus, fizikines ir chemines savybes, bei panaudojima ir biologinę reikšmę.

Anglis, kaip cheminis elementas, suodžiu ir anglies pavidale buvo žinomas gilioje senovėje. Anglis įeina į akmens ir rusvosios anglies, durpiu, naftos, gamtiniu dujų sudėtį, atmosferoje sudaro CO2 dujas. Labai paplite anglies junginiai – karbonatai – klintys, kreida, marmuras CaCO3, magnezitas MgCO3, dolomitas CaCO3 · MgCO3, malachitas (CuOH)2CO3.

Su deguonimi anglis sudaro du oksidus: CO ir CO2. CO2 gaunamas kaitinant kalcio karbonata: CaCO3 CaO + CO2  2C+ O2 ―> 2CO (trūkstant deguonies) Laboratorijoje Kipo aparate iš marmuro: CaCO3 + 2HCl  CaCl2 + H2O + CO2 Anglies (IV) oksidui reaguojant su amoniaku, susidaro karbamidas arba šlapalas: CO2 + 2NH3  CO(NH2)2 + H2O.

CO2 Bespalvės, bekvapės, dusinančios dujos, suskystintos, sunkesnės už orą. CO- cheminė formulė, yra bespalvės, bekvapės, beskonės, degios ir labai toksiškos dujos.

Anglies dioksidas tirpdamas vandenyje sudaro pusiausvyrą su anglies rūgštimi: Augalai fotosintezės metu iš anglies dioksido gaminasi angliavandenius.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 938 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (478 žodžiai)
  • Tomas
  • Anglies deguoniniai junginiai
    10 - 10 balsai (-ų)
Anglies deguoniniai junginiai. (2015 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/anglies-deguoniniai-junginiai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 18:48
×