Anglies ir grafeno nanovamzdelių panaudojimas elektronikoje skaidrės


Anglies ir grafeno nanovamzdelių panaudojimas elektronikoje. Anglis ir grafenas. Anglis yra 15 labiausiai paplitęs elementas žemėje. Anglies ir grafeno nanovamzdeliai. Anglies ir grafeno. Anglies ir grafeno nanovamzdelių savybės. Stiprumas ir kietumas Nanovamzdeliai yra neįtikėtinai stiprūs, dėl kovalentinių sp2 ryšių. Stiprumas ir kietumas Lenkimo. Sąveika su vandeniu Nanovamzdeliai naturaliai yra superhidrofobiški. Elektrinės savybės Dėl simetriškos struktūros nanovamzdeliai turi unikalių elektriniu savybių. Nanovamzdeliai nėra tobuli. Anglies ir grafeno nanovamzdeliai nėra tobula medžiaga. Anglies ir grafeno nanovamzdeliai elektronikoje. Nors technologija dar nėra labai gerai išvystyta. Anglies ir grafeno nanovamzdelius jau pradedama naudoti ir laidų.


Anglis yra 15 labiausiai paplitęs elementas žemėje. Anglis yra naudojama labai plačiai nuo kieto kuro iki farmacijos. Dabar daug dėmesio skiriama anglies alotropijų tyrinėjimui, o viena iš alotropijų yra ir grafenas. Taigi iš esmės anglis ir grafenas nėra skirtingos medžiagos, skirtingas yra tik molekulių išsidėstymas, o dėl jo ir sąvybės skiriasi nuo anglies sąvybių.

Anglies ir grafeno nanovamzdeliai sudaryti iš vieno ar kelių sluoksnių vieno atomo storio grafeno plėvelių. Nanovamzdelių vyniojimas yra labai sudėtingas ir tikslumo reikalaujantis procesas, kadangi vyniojimo kryptis nulemia nanovamzdelio specifines savybes, tokias kaip šiluminį laidumą, elektrinį laidumą, tvirtumą ir t.t. Nanovamzdeliai yra vienintelė medžiaga, kurios ilgis gali viršyti plotį 132 000 000 kartų, nei vienos kitos medžiagos ilgio ir pločio santykis nepasiekia tokių skaičių, net ir damasko plienas. Nanovamzdeliai įeina į kai kurių medžiagų (daugiausiai anglies pluošto), naudojamų gaminti beisbolo lazdas, ratlankius, damasko plieną, beisbolo lazdas ir t.t., sudėtį.

Stiprumas ir kietumas: Nanovamzdeliai yra neįtikėtinai stiprūs, dėl kovalentinių sp2 ryšių. Vieno kvadratinio milimetro skerspjūvio ploto kabelis gali atlaikyti beveik 6,5 tonos tempimo jėgą. Nors pavieniai nanovamzdeliai yra labai stiprūs, tačiau ilgesnėse struktūrose pasitaiko deformacijų, kurios smarkiai paveikia šios medžiagos parametrus.

  • Elektronika Skaidrės
  • MS PowerPoint 242 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (617 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytas
  • Anglies ir grafeno nanovamzdelių panaudojimas elektronikoje skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Anglies ir grafeno nanovamzdelių panaudojimas elektronikoje skaidrės. (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/anglies-ir-grafeno-nanovamzdeliu-panaudojimas-elektronikoje-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:54
×