Anglies ir grafeno nanovamzdelių panaudojimas elektronikoje


Įvadas. Anglis ir grafenas. Anglies ir grafeno nanovamzdeliai. Anglies ir grafeno nanovamzdelių savybės. Anglies ir grafeno nanovamzdeliai elektronikoje. Lieteratūros sąrašas.


Dabartiniame pasaulyje technologijos tobulėja kiekvieną dieną. Kaskart sukuriama kas nors naujo arba patobulinami esami sprendimai ar medžiagos. Kiekvienas mažas pokytis leidžia technologijas vystyti dar labiau. Itin sparčiai tobulėja mikro ir nano technologijos. Nors žodžiai mikro ir nano dažniausiai apibūdina plika akimi neįžiūrimus daiktus ir reiškinius, tačiau medžiagose šie maži reiškiniai ir objektai turi labai didelią reikšmę. Molekulių ir atomų išsidėstymas, suformuojama struktūra įtakoja medžiagos fizikines ir chemines sąvybes. Šiuo metu yra labai aktyviai tiriamos įvairios anglies alotropijos. Viena jų yra grafenas. Tai nepaprastai daug panaudojimo sričių turinti medžiaga, kuri turi labai įdomių sąvybių, tokių kaip tvirtumas. Šiame darbe nagrinėjami anglies ir grafeno nanovamzdeliai, jų struktūra, fizikinės, cheminės sąvybės, trumpai apžvelgiamos anglies ir grafeno sąvybės. Taip pat darbe apžvelgtos anglies ir grafeno nanovamzdelių panaudojimo sritys, o plačiau apžvelgtas būtent jų panaudojimas elektronikoje.

Apie grafeną teorijos kuriamos jau kelis dešimtmečius, tačiau jis iš naujo atrastas ir aprašytas tik 2004 m. Manchesterio universitete. Andre Konstantinas Geimas ir Konstantinas Sergejevičius Novoselovas 2010 m. buvo apdovanoti Fizikos Nobelio premija už eksperimentus su grafenu, dar dėl savo storio vadinamu dvimačia medžiaga. Grafeno pardavimai rinkoje 2014 m. pasiekė 9 milijonus JAV dolerių, o daugiausiai jo parduodama puslaidininkių, elektronikos, baterijų ir kompozitų rinkoms. Grafenas iš esmės yra anglis, skiriasi tik atomų suformuojama struktūra. Kadangi grafenas yra viena konkreti anglies alotropija, plačiau apžvelgiamas būtent grafeno atsiradimas ir savybės.

Grafeno pavadinimas kilęs iš grafito. Pirmą kartą šį pavadinimą panaudojo Hansas Peteris – Boehmas, kuris 1962 m. apibūdino grafeną kaip viensluoksnę anglies foliją. Terminas taip pat naudotas aprašyti pirmuosius anglies nanovamzdelius. Pirmasis grafeno gamybos patentas buvo užpildytas 2004 m. ir užpatentuotas buvo 2006 m. Patentas US pat.7071258 vadinosi „Nano-scaled Graphene plates“ (angl. „Nanomastelio grafeno plokštės“), jame pirmą kartą aprašytas detalus plataus masto grafeno gamybos būdas. Andre Geimui ir Konstantinui Novoselovui 2004 m. Mančesterio universitete pavyko išgauti vieno atomo storio struktūrą iš grafito kristalų. Tai padaryti jiems pavyko atsitiktinai, lipnia juosta nuplėšiant ploną grafito sluoksnį nuo grafito lakšto.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 284 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2167 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytas
  • Anglies ir grafeno nanovamzdelių panaudojimas elektronikoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Anglies ir grafeno nanovamzdelių panaudojimas elektronikoje. (2016 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/anglies-ir-grafeno-nanovamzdeliu-panaudojimas-elektronikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 10:59
×