Anglies pluoštas


Darbas su anglies pluostu. Anglies pluosto panaudojimas. Anglies pluošto sudėtis. Anglies pluošto savybės. Darbai is anglies pluosto. Anglies pluostas referatas. Stabdziu disku konstrukcines medziagos. Anglies pluosta ingridientai. Anglies pluostas sudetis. Automobiliu apdaila is anglies pluosto.

Įvadas. Anglies pluošto istorija. Anglies pluošto savybės. Anglies pluošto sudėtis. Anglies pluošto panaudojimo pavyzdžiai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas: apibūdinti kas yra anglies pluoštas. Kad įsivaizduotume šių gaminių pritaikymo mastą, pakanka pažvelgti į kelias jų taikymo sritis. Kosmoso pramonėje iš anglies pluošto gaminamos palydovų antenos, skraidymo aparatų korpusai, pertvaros. Šios medžiagos neveikia ultravioletiniai spinduliai. Aviacijoje – lėktuvų sparnai, fiuzeliažai. Karo pramonėje iš anglies pluošto gaminamos pačios įvairiausios ginkluotės dalys. Energetikoje šis unikalus pluoštas itin parankus alternatyvios energetikos įrenginiams – vėjo ir vandens jėgainių generatoriams. Tačiau labiausiai ir sparčiausiai anglies pluoštas integruojamas automobilių pramonėje. Šiuolaikinėse transporto priemonėse metalas, kur tik įmanoma, keičiamas anglies pluoštu ir įvairiais anglies bei kitų medžiagų kompozitais. Tai automobilio korpusai, stabdžių ir sankabų diskai, apdailos detalės, nes jie patvarūs, lengvi ir yra atsparesni trinčiai, korozijai.

Anksčiau manyta, kad statybos pramonei ši medžiaga bus per brangi, tačiau dabar vyrauja kita nuomonė. Dėl tvirtumo ji naudojama pastatų bei tiltų laikančiosioms konstrukcijoms ir perdangoms. Ji ypač tinka ir kitai sporto įrangai pagamintą vienos krypties anglies pluoštą šiuo metu naudoja įvairios Italijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Portugalijos, Vengrijos, Turkijos ir kitų šalių kompanijos. Naudodamos šią medžiagą, jos pradėjo gaminti 10–20 % geresnę produkciją.

Deja, Lietuvoje ši medžiaga nėra plačiai naudojama (daugiausia valčių gamybai). Platesnis jos taikymas vietos verslininkams leistų pagerinti savo gaminių konkurencingumą ne tik šalies, bet ir pasaulio rinkose.

  • Microsoft Word 690 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (1732 žodžiai)
  • Kolegija
  • Paulius
  • Anglies pluoštas
    10 - 1 balsai (-ų)
Anglies pluoštas. (2012 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/anglies-pluostas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 07:11
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo