Anglijos sodai


Karalių jurgių architektūra. Britanijos sodu istorija. Sodai is ornamentu. Viktorijos laiku stiliaus parkai. Viktorijos laiku architekturos parkai. Anglijos parkai. Namu architektura anglijoje rašinys. Britanijos parkai. Viktorijos epochos sodai-parkai anglijoje. Viktorijos laiku anglija.

Šiame referate aptariama sodų, kaip išskirtinių anglijos architektūros statinių, specifika, struktūra bei vystymasis trijuose anglijos istoriniuose laikotarpiuose. Įvadas. Sodai stuartų laikais. Sodai jurgio laikais. Sodai viktorijos laikais. Išvados. Naudota informacija.

Stiuartų laikotarpiu britanijos istorijoje laikomas tarpsnis tarp 1603 ir 1714 m. Jis sutapo su stiuartų rūmų (house of stuart) valdymo laikotarpiu, kurio pirmasis karalius buvo james vi iš škotijos. Laikotarpis baigėsi ties karaliene anne ir jurgio i iš hanoverio rūmų prisijungimu. Stiuartų laikotarpis kentėjo nuo vidaus ir religinės nesantaikos. Taip pat šiame periode įvyko didelis pokytis modernios parlamentinės vyriausybės link.

Laikotarpis, kurį vadiname jurgio era, maždaug sutampa su karalių jurgio i, jurgio ii, jurgio iii ir jurgio iv anglijos karalystės valdymo laikotarpiu (1714 m. Iki 1830 m. ). Kartais prie šios eros priskiriamas ir karaliaus viljamo iv viešpatavimas (1830 m. -1837 m. ). Terminas jurgio era dažniausiai vartojamas apibūdinti to laikotarpio socialinės kultūros ypatumams bei išskirtinį tuo metu gimusį architektūros stilių. Jis formavosi įtakojamas klasikinės graikijos ir romos architektūros. Turtingi žemvaldžiai, paveikti graikų ir romėnų kultūros įtakos, jurgio eros laiku savo žemėse ėmė kurti didžiulius peizažinius parkus.

Viktorijos epocha jungtinėje karalystėje buvo karalienės viktorijos valdymo laikotarpis 1837-1901 m. Jos karaliavimas buvo ilgas gerovės laikotarpis britams, kadangi buvo gauta daug naudos iš užjūrio imperijos, taip pat tobulėjo pramonė namuose, buvo leidžiama vidutinei klasei įgyti išsilavinimą. Ši era dažnai charakterizuojama kaip ilgas taikos laikotarpis, dar vadinamas pax britannica, ir ekonominė, kolonijinė ir industrinė konsolidacija. Taip pat, šiame laikotarpyje sodininkystė tapo susidomėjimo epicentru, kadangi taip buvo tikimasi pagerinti žemesniųjų klasių išsilavinimo lygį.

Taigi šiame referate aptarsiu būtent sodų, kaip išskirtinių anglijos architektūros statinių, specifiką,wrest parkas buvo sukurtas xviii a. Architekto-mėgėjo thomas de grey, kuris buvo įkvėptas paryžiuje matytų statinių. Wresto sodai yra vieni didžiausių anglijoje. Juose itin traukia akį vanduo, kuris visomis kryptimis kerta slėnius ir sukuria puikius pastatų bei ornamentų vaizdinius. Parko centras yra padalinamas plačiu centriniu taku, kuris vėliau tęsiasi kaip ilgas kanalas, kuris veda į nuošalų kupolinį barokinį paviljoną.

Audley end sodai – ankstyvojo xvii a. Statinys. Rūmai ir sodai buvo vieni didžiausių to meto britanijos mastais. Jame vis dar gausu klasikinių monumentalių paminklų. Teritorija yra padalinta cam upės, kujohn vanbrugh 1699 m. Pradėjo kurti didžiulį teatralų dvarą castle howard, šalia kurio suprojektavo pirmąjį landšaftinį sodą.

  • Microsoft Word 12517 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (694 žodžiai)
  • Mantas
  • Anglijos sodai
    10 - 3 balsai (-ų)
Anglijos sodai. (2010 m. Spalio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/anglijos-sodai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 11:55
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo