Anglijos Uk konstitucija


Politologijos konspektas. Konstitucingumo raida. Galiojančios konstitucijos ypatumai. Žmogaus teisių reglamentavimo ypatumai. Valstybės valdymo forma ir valstybės valdžios institucijų sistema. Parlamento konstitucinis statusas. Vykdomoji valdžia(ministrų kabinetasTeisminė valdžia.


Jis įkurtas 1971 m. priėmus įstatymą dėl teismų. Šis teismas daugiausia nagrinėja sunkias baudžiamąsias bylas bei bylas, susijusias su licencijų klausimais. Teismui (kaip pirmosios instancijos institucijai) nagrinėjant bylas posėdžiuose dalyvauja prisiekusieji. Žemiausiosios grandies teismai Anglijoje ir Velse yra magistratų ir grafysčių teismai. Pirmieji nagrinėja civilines ir mažai pavojingas baudžiamąsias bylas (tai bylos, kuriose numatyta sankcija neviršija 400 svarų sterlingų sumos arba numatytas laisvės atėmimo terminas ne ilgesnis nei šeši mėnesiai). Magistratų teismų teisėjai nebūtinai būna teisininkai. Tai dažniausiai didelį autoritetą ir gyvenimo patirtį turintys asmenys. Grafysčių teismai sudaryti teritoriniu principu. Jie nagrinėja civilines bylas dėl sutarčių nevykdymo ir teisės pažeidimų, susijusių su kompensavimo problema. Be minėtų teismų, Anglijoje ir Velse veikia bažnytiniai ir karo teismai.

Anglijos Uk konstitucija. (2014 m. Gruodžio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/anglijos-uk-konstitucija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 03:18