Anketos rengimo reikalavimai


Įvadas. Anketos uždaviniai ir tikslai. Anketos rengimo etapai. Anketos rengimo nuoseklumas. Anketinės apklausos privalumai ir trūkumai. Anketose naudojami klausimai ir skalės. Likert‘o skalė. Ranginė skalė. Bendrieji anketos reikalavimai. Anketa. Anketos analizė. Anketos grafinis vaizdavimas. Literatūra. Pav Jūsų amžius. Pav Kokie turėtų būti anketos klausimai, kurie yra suformuoti teisingai? Pav Kokia forma dažniausiai atsakinėjate į anketas?


Norint sužinoti ne vieno, o keliolikos ar net keliasdešimties žmonių nuomones, padeda anketa. Tai paprasčiausias būdas apklausti daug žmonių viena tema.

Anketa – tai aiškiai suformuoti klausimai, kurie padeda iš respondentų gauti reikiamą informaciją, tai toks duomenų rinkimas, kai respondentai atsakinėja į klausimus pateiktus raštu ar žodžiu.

Darbo tikslas – Aprašyti anketos rengimo reikalavimus ir išsiaiškinti respondentų nuomonę apie anketą ir jos rengimą.

Anoniminė – tai bevardė anketa, kurioje respondentas lieka nežinomas

Pagrindinis anketos uždavinys – užtikrinti tinkamą bendravimą tarp apklausos atlikėjo ir respondento. Šis anketos uždavinys gali būti išskirstytas į tris tikslus:

Trečiasis anketos tikslas – sumažinti atsakymų klaidas.

Prieš sudarant anketą svarbiausia nusistatyti, kokia informacija bus reikalinga

Dažnai tokia informacija gaunama jau formuluojant tyrimo problemą, tačiau, toliau planuojant tyrimą, vėlesni žingsniai pradinę tyrimo problemą gali patikslinti.

Ketvirtasis etapas – įsigilinimui į klausimų sudarymą, suprasti kiekvieno klausimo reikalingumą, privalumus ir trūkumus. Kiekvienas klausimas turi pateikti tam tikrą informaciją, kuri yra svarbi tyrimo problemai nustatyti.

Egzistuoja aplinkos įtaka, jeigu anketuojama ne įprastinėje aplinkoje.

Respondentai danai būgštauja dėl jų asmenybės nustatymo, todėl jų atsakymų patikimumas kartais abejotinas.

Atviro tipo klausimus. Tai tokie klausimai, į kuriuos nėra numatytų atsakymų ir respontentas turi pilną laisvę išreikšti savo nuomonę. Šių klausimų privalumas yra toks, kad gaunama išsami informacija ir nėra iš anksto nustatytų atsakymų variantų įtakos, o trūkumai, kad tokių klausimų apdorojimas yra sudėtingas.

Uždaro tipo klausimus. Šie klausimai turi iš anksto nustatytus atsakymus, respondentai gali pasirinkti vieną ar kelis atsakymus, arba atsakymus pažymėti vertinimo skalėje. Į šiuos klausimus yra lengva atsakyti, taip pat lengva apdoroti, bei analizuoti, tačiau sunku nustatyti atsakymų kategorijų skačių.

  • Raštvedyba Projektas
  • Microsoft Word 113 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1603 žodžiai)
  • Agnė
  • Anketos rengimo reikalavimai
    10 - 4 balsai (-ų)
Anketos rengimo reikalavimai. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/anketos-rengimo-reikalavimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:15
×