Anksčiau užterštų, degraduojančių teritorijų naudojimas


Įvadas. Apleistų pramoninių teritorijų ir dykrų gaivinimo programų tendencijos. Vilniaus konvertuojamų pramoninių teritorijų rekreacinis potencialas. Karinių objektų konversijos galimybes ribojantys veiksniai. Visuomenės dalyvavimas konversijos procese. Išvados. Paveikslėlių sąrašas. Literatūros sąrašas.

Teritorijų regeneracijos klausimai šiuo metu yra itin aktualūs poindustriniuose miestuose. Ištisi miestai ar regionai tampa eksperimentinėmis laboratorijomis, kuriose, siekiant tvaraus miesto modelio, bandoma taikyti įvairius urbanizuotos aplinkos gaivinimo metodus, remiantis sparčiai plintančiomis kraštovaizdžio urbanizmo idėjomis. Gyvenamosiose ir gamtinėse situacijose įsiterpusios apleistos pramoninės teritorijos ir dykros neigiamai veikia socialinę aplinką, kelia pavojų sveikatai bei kenkia vietos įvaizdžiui. Šiuo metu aktualios ir kuriamos būstų renovacijos programos turėtų apimti ne tik pastatų fizinės būklės problemas, bet ir gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimo klausimus, kompleksiškai spręsti poilsio erdvių kūrimo ir gaivinimo problematiką.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 988 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (1321 žodžiai)
  • Laurynas
  • Anksčiau užterštų, degraduojančių teritorijų naudojimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Anksčiau užterštų, degraduojančių teritorijų naudojimas. (2014 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/anksciau-uzterstu-degraduojanciu-teritoriju-naudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:32
×