Ankstyvasis anglu kalbos mokymas


Įvadas. Ankstyvojo anglų kalbos ugdymo prielaidos. Vaikų įgimtų gebėjimų reikšmė anglų kalbos mokymesi. Anglų kalbos gramatikos mokymo pradinėje mokykloje problema. Gramatikos mokymas per žaidimą. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiuolaikinėje mokykloje mokymas pirmiausia yra orientuojamas į vaiką. Mokymo turinys ir ugdymo tikslai vis labiau atitinka specifinius mokinių interesus ir poreikius. Šiandien jaučiamas stiprus poreikis mokytis užsienio, ypač anglų, kalbos. Užsienio kalbos mokymasis pradinėje mokykloje teikia vaikams galimybę geriau pažinti kitų tautų kultūrą, bendrauti bei dalintis sociokultūrinėmis vertybėmis su tų šalių vaikais, plečia vaikų akiratį. Kiekviena kalba yra langas į pasaulį. Kalboje sukauptas praeities tautų partyrimas ir išmintis, ji atspindi kiekvienos tautos dvasią. Kalbų mokėjimas laikomas išsilavinimo, inteligentiškumo požymiu, o jų mokymasis ugdo mąstymą, dėmesį, atmintį, valią.

Lietuvos Respublikos mokyklose mokoma įvairių kalbų, tačiau populiariausia iš jų yra anglų kalba. Ji – labiausiai paplitusi kalba pasaulyje. Lietuviai, be gimtosios kalbos, turėtų gerai išmokti anglų kalbą, užimančią dominuojančios mokslo, diplomatijos, ekonomikos, meno kalbos statusą Jos mokėjimas tampa sėkmingo mūsų valstybės gyvavimo ir integravimosi į Europos ir viso pasaulio demokratinių valstybių humanitarinę ir techninę kultūrą neišvengiama būtinybe.

Šiandieninėje Lietuvoje niekas neabejoja anglų kalbos mokymosi svarba.Tai patvirtina ir sparčiai plintantis reiškinys - respublikos mokyklose pradedamas ankstyvasis anglų kalbos ugdymą – nuo antrosios klasės. Tačiau mokytojams iškyla neišvengiamų klausimų: ko ir kaip mokyti?Ar vaikai sugebės mokytis kitos kalbos, kai dar nėra visiškai įvaldę gimtosios? Kaip siekti, kad anglų kalbos mokymas ir mokymasis būtų kuo efektyvesnis? Nuo ko pradėti? Ar reikia mokyti gramatikos? Jei taip, tai ko ir kiek? Kokie mokymo metodai ir būdai patys geriausi? Kokie psichologiniai šio amžiaus tarpsnio ypatumai yra palankūs anglų kalbos mokymuisi ir kaip juos išnaudoti?

Yra sukaupta daug patirties, kaip mokyti vaikus anglų kalbos. Yra išleista nemaža metodinės literatūros, kur galima rasti daugybę patarimų ir net konkrečių nurodymų, ko ir kaip mokyti pradinukus per anglų kalbos pamokas, platus vadovėlių pasirinkimas. Ankstyvojo anglų kalbos ugdymo programoje1 kiekvienas mokytojas ras atsakymą ko, kiek ir kaip mokyti pradinukus. Be didaktinių nuostatų, ugdymo metodų, komunikacinių intencijų sąrašo bei vertinimo gairių, čia pateikta anglų kalbos mokymo turinio programa, kuri išdėstyta trijų mokymo metų laikotarpiui.

Vaikai, remiantis programų rekomendacijomis, naudojant efektyviausius metodus bei gausybę vaizdinių bei techninių priemonių, mokomi anglų kalbos pradinėje mokykloje.Tačiau labai dažnai, vaikui ją baigiant pastebime, kad jo anglų kalbos

komunikaciniai gebėjimai nepakankami, kalbėjimo įgūdžiai menki. Neretas reiškinys, kai mokinys žino daug žodžių, bet visai nesugeba jų sujungti į sakinį. Dažniausiai aptinkama nepakankamai susiformavusi kalbinės veiklos rūšis – kalbėjimas. Net geriausi mokiniai daro daug klaidų pasakodami anglų kalba, klysta sudarydami klausimus ir į juos atsakydami. Jie dažnai teisinasi: “Žinau, bet nemoku pasakyti”. Suprantama, jiems trūksta kalbos vartojimo įgūdžių. Tačiau teko sutikti šeštosios, net dešimtosios klasės moksleivių, kurie tebedaro tas pačias pradinukų klaidas.

Tampa aišku, kad atsakymo į klausimą, ko ir kaip mokyti anglų kalbos pradinėje mokykloje, turi ieškoti kiekvienas mokytojas.

Mano darbo tikslas – pabandyti paieškoti šio atsakymo. Vienas iš labiausiai dominančių klausimų – kiek ir kaip mokyti gramatinių anglų kalbos struktūrų, kaip, mokiniams sukaupus reikiamą gramatikos žinių kiekį padėti suformuoti atitinkamą kalbėjimo įgūdį. Kaip sumažinti įkyrių sakinio sudarymo klaidų skaičių? Kuo daugiau remtis mokant pradinukus anglų kalbos: sąmoningu ar nesąmoningu, nevalingu išmokimu?

  • Filologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (5480 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Ankstyvasis anglu kalbos mokymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Ankstyvasis anglu kalbos mokymas. (2016 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ankstyvasis-anglu-kalbos-mokymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 11:53
×