Ankstyvasis rašymo ir skaitymo sutrikimų atpažinimas


Ankstyvasis rašymo ir skaitymo sutrikimų atpažinimas. Skaitymo ir rašymo sutrikimai. Ankstyvojo atpažinimo prasmė? Kalbos plėtros etapai. I. iki 18 mėn. Kalbos plėtros etapai. II. iki 2 metų. Kalbos plėtros etapai. III. iki 2,5 metų. Kalbos plėtros etapai. IV. iki 3 metų. Kaip padėti formuotis kalbos raidai? Klausimynas (i). Klausimynas (ii). Vaiko pasirengimo rašymui įgūdžių tyrimas.


Bendrasis intelektas ? Sensoriniai sutrikimai? Netinkamas mokymas, mokyklos nelankymas, sociokultūriniai veiksniai?

Pirmas žingsnis, skatinantis vaiko vystymąsi, organizuojant korekcinę pagalbą; Kuo ankstyvesnis atpažinimas-efektyvesnė pagalba; Mokymosi sunkumai ( neatpažįstant arba per vėlai); Elgesio sunkumai;.

Stambioji motorika Smulkioji motorika Vizualinė motorinė koordinacija Kalba (dviskiemeniai žodžiai iš skirtingų skiemenų, sakiniai iš dviejų žodžių, nebus tikslių gramatinių formų, žodžių prasmė gali būti tik nuspėjama, iki tol įsisavintas pasyvusis žodynas-suaugusiųjų kalba ima veržtis, o vaiko artikuliacinės galimybės ribotos; netaisyti artikuliacijos-svarbu išlaikyti norą kalbėti, lavinti šnekamąją kalbą.).

Stambioji motorika Smulkioji motorika Vizualinė motorinė koordinacija Kalba ( tikslesni žodžiai, triskiemeniai žodžiai, galėtų ištarti visus garsus, gali keisti vienus kitais, trijų žodžių sakiniai, kurie gali būti netaisyklingi; gali praleisti pirmus 2 etapus ir pradeda kalbėti sakiniais (įvertina specialistas).

Kalbos plėtros etapai IV. iki 3 metų.

Stambioji motorika Smulkioji motorika Vizualinė motorinė koordinacija Kalba ( gali bendrauti valdydamas pagrindines gramatines formas, žodyne ne tik antrininkės skinio dalys, bet ir žodžiai su priešdėliais, prielinksniai bei klausimai, greitai išmoksta naujus žodžius iš aplinkos, o jei jų pritrūksta, kuria savus; pagrindinis požymis, liudijantis apie šnekamosios kalbos formavimąsi-ima domėtis raidėmis; išryškėja garsų tarimo netikslumai).

Aktyvi ir įdomi veikla Bendravimas, emocijos Stambiosios ir smulkiosios motorikos lavinimas (piešimas, lipdymas, kubelių dėliojimas, karpymas, žaidimai su LEGO, mašinėlėmis,lėlėmis..., žaidimai su kamuoliu – kūno mankšta).

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 45 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (689 žodžiai)
  • Jonas
  • Ankstyvasis rašymo ir skaitymo sutrikimų atpažinimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Ankstyvasis rašymo ir skaitymo sutrikimų atpažinimas. (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ankstyvasis-rasymo-ir-skaitymo-sutrikimu-atpazinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:31
×