Ankstyvasis vaikų motorikos vystymasis


Medicinos aprašymas.

Kas yra normalus vystymąsis. Kūno padėties kontrolė.


Pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas ankstyvąjai diagnostikai ir intervencijai.

Vaiko reabilitacijos programa turi būti sudaroma, atsižvelgiant į vaiko raidos etapus

Po 4 mėn. refleksas gali išlikti vaikams sergantiems CP ar turintiems nervų sistemos įgimtų anomalijų.Gali būti nuspėjamas kairiarankiškumas suaugus.

CP atvejais gali ir vyresniems vaikams dominuoti šis refleksas, tada jie taip pat turi maitinimo problemų.

Refleksas išlikęs stabdo tolesnį normalų judesių formavimąsi. Dėl asimetrinės padėties galima spastinė kreivakaklystė, skoliozė, atsiranda dubens asimetrinė padėtis.

Dominuojant refleksui sunku išmokti verstis ant šono ir ant pilvo, šliaužioti. Sėdint refleksas sukelia asimetriją, sunkina laisvą sėdėjimą ir rankų judesius. Vaikas gali paimti žaislą toje pusėje, į kurią pasukta galva, bet kai jis pabando įsidėti žaislą į burną, galva pasisuka į kitą pusę. Dėl reflekso įtakos raumenų tonusui, vaikas negali išlaikyti pusiausvyros stovėdamas.

Klausimas kas geriau: mokinti vaikščioti su batais ar be batų? Tai individualu, priklausomai nuo raumenų tonuso, jutimų ir kt.

Jis gali silpnėti arba nepasireiškia, jei yra CNS pažeidimų, o taip pat gali būti ankstyvas CP požymis.

Laikant kūdikį už pažastų vertikaliai, atrėmus jo pėdas į kietą paviršių ir šiek tiek palenkus kūną į priekį.

Refleksas neišgaunamas, jei gimdymo metu įvyko asfiksija, esant hipoksiniam išeminiam galvos smegenų ar nugaros smegenų pažeidimams (įgimtoms anomalijoms, traumoms)

Kūdikio gulinčio ant nugaros patraukimas į save iš gulimos į sėdimą padėtį. Įdėjus pirštą į plaštaką, jis sugriebia ir visa ranka per visus sąnarius susilenkia ir traukdamasis bando atsisėsti.

Pirmiausiai subręsta smegenų zonos, kurios valdo galvos, kaklo ir stuburo raumenis, todėl vaikas iš pradžių pakelia, pasuka galvą, vartosi, tada sėdasi, vaikšto.

  • Medicina Aprašymai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Indrė
  • 11 puslapių (1881 žodis)
  • Medicinos aprašymai
  • Microsoft Word 281 KB
  • Ankstyvasis vaikų motorikos vystymasis
    10 - 3 balsai (-ų)
Ankstyvasis vaikų motorikos vystymasis. (2016 m. Kovo 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/ankstyvasis-vaiku-motorikos-vystymasis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:31