Ankstyvo lytinio gyvenimo priežastys


Įvadas. Ankstyvo lytinio gyvenimo priežastys. Ankstyvo lytinio gyvenimo paplitimo pasekmės. Lytiškai plintančios ligos. Kas gali užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Aids. Gydymas. Saugaus sekso taisykles. Įstaigos kuriose galima pasitikrinti ar nesergate lytiškai plintančiomis ligomis. Išvados. Literatūra. Paauglystę, charakterizuoja eilė fiziologinių, anatominių ir psichologinių pokyčių, kuriuos jauni žmonės privalo įsisąmoninti besikeičiančioje socialinėje – kultūrinėje aplinkoje. Šiandieniniai paaugliai biologinę brandą pasiekia anksčiau, nei buvusios kartos. Tobulėjantis pasaulis, komunikacijų sistema, didesnis atvirumas suteikia jaunam žmogui daugybę informacijos įvairiose gyvenimo srityse. Padėti apdoroti paaugliui šį informacijos kiekį privalo ne tik tėvai, bet ir visuomenė, mokytojai. Juk jaunosios kartos auklėjimas yra bene svarbiausias visuomenės gyvenimo uždavinys. Vienas svarbiausių jaunos kartos auklėjimo krypčių yra jos rengimas šeimos gyvenimui. Norint tai pasiekti, reikia, kad ne tik tėvai, bet ir mokytojai suvoktų tobulėjančiomis komunikacijos sistemomis perduodamos informacijos prasmę, naudą, pavojus ir padėtų juos jaunam žmogui juos įsisavinti bei suvokti. Tai svarbu todėl, kad tapęs paaugliu, jaunas žmogus įžengia į tokį gyvenimo laikotarpį, kai domimasi ir norima išbandyti viską. Tuomet mažai kas analizuojama, susiejama ar daromos išvados. Jaunas žmogus vedinas smalsumo trokšta patirti tai, kas jam atrodo nauja bei nepažįstama. Šis troškimas ir noras kuo greičiau viską sužinoti, trukdo įsigilinti į pateikiamos informacijos esmę, pažvelgi į pasekmes. Lytiniai santykiai ir su tuo susijusios temos, yra ta sritis kuria jauni žmonės domisi labiausiai. Tuo labiau, kad bręstant atsiranda potraukis priešingai lyčiai. Erotinių televizijos kanalų, žurnalų žiūrėjimas, interneto puslapių vartymas audrina vaizduotę, suteikia temas bendriems pokalbiams su bendraamžiais, formuoja, paauglių įsitikinimu, seksualinę patirtį. Tačiau dažniausiai per įvairias informacijos priemones tokių žinių pateikimas yra vienpusis, vieno žmogaus nuomonės išraiška (dažniausiai atspindinti tik lytinių santykių teikiamą malonumą), masinių informacijos priemonių grūmimasis dėl reitingų. Tai tarsi didelio informacijos kiekio nuotrupa, išmesta tam, kad pritraukti daugiau žiūrovų.

Paauglystę, charakterizuoja eilė fiziologinių, anatominių ir psichologinių pokyčių, kuriuos jauni žmonės privalo įsisąmoninti besikeičiančioje socialinėje – kultūrinėje aplinkoje.

Padėti apdoroti paaugliui šį informacijos kiekį privalo ne tik tėvai, bet ir visuomenė, mokytojai.

Vienas svarbiausių jaunos kartos auklėjimo krypčių yra jos rengimas šeimos gyvenimui.

Tai svarbu todėl, kad tapęs paaugliu, jaunas žmogus įžengia į tokį gyvenimo laikotarpį, kai domimasi ir norima išbandyti viską.  .

Lytiniai santykiai ir su tuo susijusios temos, yra ta sritis kuria jauni žmonės domisi labiausiai.

Tačiau dažniausiai per įvairias informacijos priemones tokių žinių pateikimas yra vienpusis, vieno žmogaus nuomonės išraiška (dažniausiai atspindinti tik lytinių santykių teikiamą malonumą), masinių informacijos priemonių grūmimasis dėl reitingų.  .

Tokias nuotrupas jaunas žmogus retai kada susieją iškarto. Sąsaja atsirandi tik vėliau. O noras patirti tai kas malonu- skubėjimas gyventi skatina ankstyvus lytinius santykius, troškimą viską išbandyti pačiam. Dėl to didelė dalis nesukūrusių šeimos paauglių yra lytiškai aktyvūs, nors daugelis jų neturi dažnų lytinių santykių. Daugeliu atvejų jie nereguliariai vartoja kontraceptikus arba iš viso nenaudoja tinkamos kontraceptinės priemonės, rizikuodami susidurti su neplanuotu nėštumu ar lytiniu keliu plintančiomis ligomis.

čia paaugliui padėti suprasti lytinio gyvenimo pagrįstumą, atsakomybę bei išvengti ankstyvų lytinių santykių ir su tuo susijusių pasekmių, gali mokytojai, o svarbiausia tėvai, kalbėdami, atvirai atsakinėdami, o ne besistengiantys išsisukti nuo vaiko užduodamų klausimų. Lytinio brendimo laikotarpiu tiek vaikinai, tiek merginos pradeda visaip kitaip vertinti save, savo kūną. Tai kas juos supa: vaizdai, garsai, kvapai, lytėjimai neretai sukelia jau visai kitus jausmus. Šiame laikotarpyje pasireiškia seksualinės fantazijos, geismas, padidėja seksualinis aktyvumas bei potraukis priešingos lyties atstovams.

Reikia pripažinti, jog šiuo metu, kaip sakė amerikiečių mokslininkas kinskis, pasaulyje plinta laisvojo sekso virusas . Jaunimo ankstyvi lytiniai santykiai yra itin sudėtinga ir iki šiol dar neišspręsta problema.

Laiko ir besivystančios civilizacijos veikiamas vis aštresnis tampa konfliktas, kurį sukelia vadinamoji jaunimo lytinio brendimo akceleracija. Kad lytinis brendimas laipsniškai greitėja ir išryškėja ankstesniais gyvenimo metais, pastebima jau gana seniai.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (4135 žodžiai)
  • Linas
  • Ankstyvo lytinio gyvenimo priežastys
    10 - 3 balsai (-ų)
Ankstyvo lytinio gyvenimo priežastys. (2011 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ankstyvo-lytinio-gyvenimo-priezastys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:06
×