Ankstyvo nėštumo prevencija vaikų globos namuose


Ankstyvas paaugliu nestumas. Paauglių nėštumo prevencija. Ankstyvas paaugliu nestumo prevencija. Paaugliu nestumas darbas. Kvieskienė g. skaidrės 2012. Diplominiai darbai apie vaiku globos namus. Ankstyvas paaugliu nestumas vertinimas.

Įvadas. Vaikų globos namuose gyvenantys paaugliai – ankstyvo nėštumo rizikos grupė. Ankstyvo paauglių nėštumo prevencijos socialinio pedagogo veikloje ypatumai. Ankstyvo nėštumo prevencijos vaikų globos namuose empirinis tyrimas. Tyrimo metodika ir organizavimas. Ankstyvo nėštumo prevencijos vaikų globos namuose tyrimo rezultatų vertinimas. Išvados. Literatūra.

Kiekvieno vaiko gyvenimas prasideda šeimoje. Šeima vaikui yra pirmoji, artimiausia ir pati svarbiausia visuomenės institucija,socialinė sistema, daranti didžiausią įtaką individo funkcionavimui, kurios vienas iš uždavinių yra sukurti saugią ir raidos poreikius atitinkančią aplinką (Johson, 2001; Čepukienė, Pakrosnis, 2008). Šeimą yra unikali socializacijos institucija, kurios negalima pakeisti jokia kita socialine grupe.

Šeimoje vaikas įgyja savo pirmąją patirtį, elementarių žinių, išmoksta elgesio normų, formuojasi jo pasaulėžiūra. Čia jis užmezga pirmuosius socialinius ir emocinius kontaktus, pajaučia šilumą ar abejingumą, meilę ar neapykantą. Susidarę šeimos ir vaiko santykiai yra pagrindas toliau plėtoti santykius su aplinka, pasirengti visuomeniniam gyvenimui.

Litvinienė, J. (2002).pabrėžia, jog šeima įtvirtina vaikui pagrindines socialines normas, parengia jį platesniam socialiniam bendravimui su bendraamžiais ir suaugusiais.

Bendravimas šeimoje yra labai svarbus, nes tik bendraudamas su šeimos nariais vaikas įgyja pirmuosius socializacijos įgūdžius, bendravimas skatina psichologinį ir fizinį vaiko vystymąsi.

Tačiau šeimos funkcionalumas suyra, kai dėl vienokių ar kitokių priežasčių vaikai netenka tėvų globos ir dažniausiai patenka į valstybines institucijas, vaikų globos namus, patirdami daug negatyvių jausmų.

G. Kvieskienė (2002) teigia, jog vaiko globa pastaruoju metu tampa vienu iš aktualiausių vaiko gerovės klausimų. Tokiems pokyčiams įtaką daro besikeičiančios ekonominės, socialinės, politinės visuomenės sąlygos. Vaiko globa, anot Pabedinskienės (2004) yra viena iš prevencinių priemonių siekiant apsaugoti socialiai nuskriaustus vaikus. „Vaiko globa – valstybės teikiama kompleksinė paslauga vaikui ir jo šeimai, kuri dėl moralinių, socialinių, ekonominių, sveikatos ar teisinių sunkumų negali užtikrinti jam globos“ (Pabedinskienė, 2004, p. 133).

Vaikai ir paaugliai, nepatyrę tėvų meilės ir išgyvenę atskyrimą nuo šeimos, gali būti

nepajėgūs kurti teigiamų santykių su kitais žmonėmis, jiems trūksta konstruktyvaus bendravimo

įgūdžių, teigiamo elgesio pavyzdžių. Kiekvienas resocializacijos veiksnys, pavyzdžiui, meilės, šilumos stoka, nepriežiūra, skurdas, emocinių santykių su tėvais praradimas ir kiti vaikystėje išgyventi traumuojantys įvykiai bei dabartinės gyvenimo sąlygos globos namuose turi įtakos netinkamo elgesio formavimuisi, adaptacijos sunkumams (Gudonis, Butkutė, Samašonok, 2008).

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2012 m.
  • 43 puslapiai (8151 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ankstyvo nėštumo prevencija vaikų globos namuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Ankstyvo nėštumo prevencija vaikų globos namuose. (2012 m. Rugpjūčio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ankstyvo-nestumo-prevencija-vaiku-globos-namuose.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 11:29
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo