Ankstyvoji graikų natūrfilosofija apie žmogų, jo vietą pasaulyje ir jo pažintinių galių prigimtį


Senoves graiku naturfilosofija. Natūrfilosofas demokritas. Naturfilosofai. Žmogaus vieta pasaulyje. Įžymūs žmonės graikijoje.

Ankstyvoji graikų natūrfilosofija apie žmogų, jo vietą pasaulyje ir jo pažintinių galių prigimtį. Įvadas. Filosofijos pradžia graikijoje. Talis – filosofijos istorijos pradininkas. Anaksimandras. Anaksimenas. Pitagoras ir pitagorininkai. Elėjos mokykla. Ksenofanas, parmenidas, melisas, zenonas. Herakleitas. Empedoklis, leukipas, demokritas, anaksagoras. Išvados. Naudota literatūra.

Atsakymai į iškeltus klausimus ir yra didžiausia filosofijos vertybė. Filosofinis atsakymas į filosofinį klausimą, priešingai moksliniam atsakymui, visada peržengia mokslo galimybes. Tai taip pat būdinga filosofijos savybė. Dar viena filosofijos savybė – transcendentavimas, t. y. mąstymas, peržengiantis patirties pasaulio ribas. Nuoroda į kitą filosofijos bruožą yra ir interpretacijos bruožas. Jų gausa reiškia, kad filosofinis žinojimas yra laisvas žinojimas. Laisvę, kaip filosofinio žinojimo bruožą paryškina tokia filosofijos savybė kaip surastos teisybės ilgalaikiškumas. Būtinas filosofijos bruožas – ginčas dabarties filosofijoje su buvusiais ir esamais filosofais. Iš to išplaukia dar vienas santykiškai savarankiškas filosofijos bruožas – nepasitikėjimas jau sukauptomis žiniomis. Klasikinė filosofija savo tiesų ieško ir jas randa tik logiškai, be emocijų, simpatijų ar antipatijų. Logiškas mąstymas suponuoja ir ypatingą filosofinę kalbą. Filosofuoti – vadinasi, interpretuoti faktus kraštutinio lygmens abstrakcijomis.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (5564 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deividas
  • Ankstyvoji graikų natūrfilosofija apie žmogų, jo vietą pasaulyje ir jo pažintinių galių prigimtį
    10 - 3 balsai (-ų)
Ankstyvoji graikų natūrfilosofija apie žmogų, jo vietą pasaulyje ir jo pažintinių galių prigimtį. (2013 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ankstyvoji-graiku-naturfilosofija-apie-zmogu-jo-vieta-pasaulyje-ir-jo-pazintiniu-galiu-prigimti.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 02:03
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo