Ankstyvojo ir ikimokyklinio amžiaus vaikų psichinė sveikata


Įvadas. Ankstyvosios vaikystės tarpsnis ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo sistemoje. Ugdymo samprata. Ikimokyklinio ugdymo tikslas ir uždaviniai. Ugdymo uždaviniai kūdikystėje ir ankstyvojoje vaikystėje. Ugdymo uždavinių įvairovė. Ankstyvojo amžiaus vystymosi ypatybės. Vaiko psichinio vystymosi pagrindai. Psichinio vystymosi sąlygos ir veiksniai. Protinės veiklos skatinimas. Psichinio vystymosi sąlygos. Bendrosios aukštosios nervinės veiklos ypatybės. Individualiosios aukštosios nervinės veiklos ypatybės ir jų svarba vaiko. Ugdymo procese. Vystymosi stadijos pagal e. Eriksoną. Empirinis tyrimas. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Tyrimo metodika. Tyrimo duomenų analizė. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra. Priedai.

1.Ugdydami vaiką turime atsižvelgti į psichologinio ir biologinio vystymosi vienovę.

2.Privalome priimti ir pažinti vaiką tokį, koks jis yra konkrečiu momentu. Kiekvienas vystymosi tarpsnis reikalauja suaugusiojo supratimo ir paties vaiko pastangų tobulėti skatinimo.

3.Šiandien labai naudinga prisiminti, jog beprasmiška skubėti ir dar intensyvinti vaiko vystymąsi.

4.Būtina ugdyti vaikų mokėjimą matyti ir pajausti mažiausius dorovinių santykių atspalvius, tiksliai reikšti savo jausmus.

5.Tėvų ir pedagogų uždavinys - suprasti vaiką, pamatyti stipriąsias ir silpnąsias jo savybes. Remdamiesi gerosiomis vaiko savybėmis. suaugusieji skatina jo sugebėjimus, pageidautinus polinkius, interesus, pastangas tobulėti.

6.Būtina įsidėmėti pedagoginę taisyklę, jog vaikas negali pakeisti savo temperamento, o suaugęs privalo derintis prie vaiko.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 111 KB
  • 2013 m.
  • 28 puslapiai (6533 žodžiai)
  • Sandra
  • Ankstyvojo ir ikimokyklinio amžiaus vaikų psichinė sveikata
    10 - 3 balsai (-ų)
Ankstyvojo ir ikimokyklinio amžiaus vaikų psichinė sveikata. (2013 m. Liepos 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ankstyvojo-ir-ikimokyklinio-amziaus-vaiku-psichine-sveikata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:26
×