Ankstyvosios ir pirmosios vaikystės amžiaus vaiko pirminė sveikatos profilaktika


Ankstyvosios ir pirmosios vaikystės amžiaus vaiko pirminė sveikatos profilaktika. Ankstyva dantų karieso profilaktika. Sveikatos saugojimo kompetencijos. ugdymo tikslai. Ikimokyklinio amžiaus vaiko ypatumai. Ugdymo metodai. Ugdymo būdai. 5-6 m. vaiko rūpinimasis savo sveikata. Sveikatos saugojimo ir fiziniai gebėjimai, kurie ugdomi pirmiausia. Aktyvi fizinė veikla. Kūrybinė improvizacija judesiu. Supratimo apie sveikatą ugdymo būdai. Pokalbis-diskusija su vaiku apie sveikatą. Pokalbis-diskusija su vaiku. Galimos temos. Pokalbis-diskusija su vaiku. Kas yra sveikata? Pokalbis-diskusija su vaiku. Kaip galima išvengti ligų, traumų ir kitų savo sveikatos sutrikimų. Patarimai tėvams. Kaip ugdyti sveiką asmenybę. Probleminiai klausimai. Ugdomieji žaidimai. Vaidmeniniai žaidimai. Kasdieninis praktikavimas. Atsipalaidavimo valandėlės. Įdomesnės ugdymo formos. Ugdymo pasiekimai ir. jų vertinimas. Sveikas šuolis į mokyklą.

Svarbiausios poreikių sritys: Gyvenimo įgūdžiai; Žaidimas; Pažinimas; Bendravimas; Kalba; Judėjimas; Kūrybiškumas.

Suėjus 1 m. duoti žaisti su dantų šepetėliu, mokyti skalauti burną, išspjauti. Dantis valyti turi tėvai, įtraukiant vaiką. Nuo 3 m. amžiaus būtina reguliariai kas 6 mėn. lankytis pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą. Nuo 1,5 metų tėvai turi valyti vaikui dantis su šlapiu dantų šepetėliu, su žirnio dydžio dantų pasta su fluoru. Maždaug nuo 2 m. vaikas norės valytis dantis pats. Svarbu mokyti taisyklingai valytis dantis (viršutiniai dantys: nuo dantenų žemyn; apatiniai dantys: nuo dantenų į viršų; kandamieji paviršiai: į šonus aplink visą burną; pasiekti šepetėliu patį burnos šoną; dantenas: sukamaisiais judesiais).

Klauso vyresniųjų. Socialiniai įgūdžiai gaunami bendraujant su bendraamžiais, su suaugusiaisiais. Iš aplinkos gaunamos naujos žinios, įspūdžiai. Žaidžiant įgyjama patirtis. Smalsumas, domėjimasis viskuo. Sveiko gyvenimo pamatai. Pasitiki suaugusiaisiais. Sveiko gyvenimo džiaugsmo ugdymas. Asmeninės atsakomybės už savo sveikatą ir savipagalbos įgūdžių ugdymas.

Žaidybinis (skatina vaikų teigiamas emocijas, formuoja socialinius įgūdžius, natūraliu būdu sukoncentruoja dėmesį į ugdomąją veiklą); Vaizdinis (nukreiptas į vaizdinių formavimą apie vaikus supančio pasaulio objektus ir reiškinius); Praktinis (per praktinę veiklą pažįstama ir suprantama supanti aplinka); Žodinis (pasakojimas, pokalbis – suteikia galimybę perduoti informaciją; Kūrybinis (sudaro sąlygas vaikams kelti ir įgyvendinti savo idėjas, ieškoti problemų sprendimų būdų).

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 244 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (1324 žodžiai)
  • Erika
  • Ankstyvosios ir pirmosios vaikystės amžiaus vaiko pirminė sveikatos profilaktika
    10 - 8 balsai (-ų)
Ankstyvosios ir pirmosios vaikystės amžiaus vaiko pirminė sveikatos profilaktika. (2015 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ankstyvosios-ir-pirmosios-vaikystes-amziaus-vaiko-pirmine-sveikatos-profilaktika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:58
×