Anot Jolantos Zabarskaitės, žiniasklaidoje labai paplitę leksikos, metaforų, palyginimų štampai - Kalba, kalbėjimo potemė 12 klasei


Jaunimo nepagarba kalbai. Leksikos štampai. Štampai žiniasklaidoje. Ziniasklaidoje paplite. Nepagarba kalbai. Žiniasklaidos štampai. Ziniasklaidos kalba. Kalba manipuliavimo priemone. Kalba kaip manipuliavimo priemonė. Metaforos žiniasklaidoje.

12 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2013m. Tema: Kalba. 3 potemė. Anot Jolantos Zabarskaitės, žiniasklaidoje labai paplitę leksikos, metaforų, palyginimų štampai. Tai rodo ne tik paties rašančiojo ribotumą ir nepagarbą skaitytojui, taip skurdinama kalba. Argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

Tradiciškai žiniasklaidai priskiriama spauda, radijas, televizija ir internetas. Kur daugiausiai jaunimas gali rasti visokių metaforų, palyginimų? Aišku, kad internete. Dabar XXIa. net iki mokyklinio amžiaus vaikai sėdi prie kompiuterio, internetas užvaldė visapusiškai. Yra žmonių, kurie galvoja, kad ten informacija visapusiškai teisinga, jokių klaidų ir netaisiklingumų nėra, bet vis delto žmonės klysta.

Kokią kalbą šiandien mato interneto žiniasklaidos skaitytojas? Dabartinės lietuviškosios interneto žiniasklaidos kalbos kokybę lemia įvairūs veiksniai. Mano akimis, daugiau iš jų yra neigiamų negu teigiamų. Svarbiausi neigiamieji – šie: skubėjimas žūtbūt kuo operatyviau pateikti informaciją; žiniasklaidininkų neprofesionalumas ir atsainokas požiūris į kalbą; kalbos redaktorių nebuvimas ar jų trūkumas; tekstų perkėlimas iš kalbiškai nepatikimų ir neapdorotų šaltinių.

Akiplėšiškas bendrinės lietuvių kalbos normų nesilaikymas. Tai pirmiausias dalykas, kuris interneto žiniasklaidos skaitytojams (visai nesvarbu, kas jie būtų) krinta į akis, kartais vos perskaičius straipsnio pavadinimą.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (647 žodžiai)
  • Mokykla
  • Anot Jolantos Zabarskaitės, žiniasklaidoje labai paplitę leksikos, metaforų, palyginimų štampai - Kalba, kalbėjimo potemė 12 klasei
    10 - 1 balsai (-ų)
Anot Jolantos Zabarskaitės, žiniasklaidoje labai paplitę leksikos, metaforų, palyginimų štampai - Kalba, kalbėjimo potemė 12 klasei. (2013 m. Vasario 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/anot-jolantos-zabarskaites-ziniasklaidoje-labai-paplite-leksikos-metaforu-palyginimu-stampai---kalba-kalbejimo-poteme-12-klasei.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:34
×