Anot literatūrologo, rašytojo Regimanto Tamošaičio, “ atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų”


Lietuvių kalbėjimas, apie klasikinę kūrybą 2013.


Pradėsiu, pasakydamas, kad Regimanto Tamošaičio minčiai “atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų” aš pritariu, nes manau, kad tam tikra literatura, turiu galvoje, klasikinę literaturą, gali padėti mums atrasti tikrąsias vertybes, o su jomis galime geriau pažinti šį pasaulį ir žmones, rasti kelią į juos. Pirmiausia pristatysiu plačiau šios citatos autorių, klasikinę literaturą, papasakosiu apie tikrąsias vertybes, kurias galime atrasti literatūros kūriniuose ir pakalbėsiu apie kelio atradimą į kitus žmones, gyvenančius prieš mus ir gyvenančius dabar. Pasirinkau šią kultūros temą, nes tai yra gana įdomi mintis, kuri, mano manymu išlinks vertinga dar ilgai, nes yra kalbama apie klasiką, vertybes, be šių dalykų pasaulis taptų tamsus, nuobodus, paprastas.

Prdėkime nuo citatos autoriaus, Regimanto Tamošaičio. Gimė jis 1956 metais, jis yra rašytojas, literatūrologas, 2006 m. apdovanotas Kultūros ministerijos premija už eseistiką, viena spalvingiausių bei aktyviausių asmenybių Lietuvos kultūros erdvėje. Jo nuomonė mums tuėetų būti svarbi, nes jis išsilavinęs kultūros žmogus. Intelektualumu ir fantazija persmelkta jo kūryba žavi ir rašytojus profesionalus, ir mėgėjus, ir paprastus skaitytojus. Taip pat radau įdomų Tamošaičio samprotavimą apie jo paties citatą, su kuria jis iš kitos pusės paprieštarauja pats sau, cituoju : „Nors juk galėčiau savo žodžiams prieštarauti, tarkime, samprotaudamas, kad: klasikos vertybės priklauso buvusioms epochoms, jos neatspindi mūsų dienų žmogaus psichologijos, vertybių bei lūkesčių, todėl, prisirišę prie klasikos, būtume neautentiški ir jokių kelių į kitą žmogų nerastume.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1704 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Andrius
  • Anot literatūrologo, rašytojo Regimanto Tamošaičio, “ atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų”
    10 - 4 balsai (-ų)
Anot literatūrologo, rašytojo Regimanto Tamošaičio, “ atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų”. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/anot-literaturologo-rasytojo-regimanto-tamosaicio-atsiremdami-i-klasika-mes-daromes-tiesus-teisingi-musu-mintis-atranda-tikrasias-vertybes-ir-per-jas-randame.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 21 d. 01:29
×