Anotacija apie vaikų teises


Anotacija apie vaikų teises.


1 uždavinys : kaip pakeisti į vaiką nukreipto požiūrio trūkumą, visuose vaiko apsaugoje būtinuose etapuose ?

Atsakymas: Sveikatos priežiūros ir švietimo darbuotojai turėtų dažniau pranešti apie vaiką, kuris galbūt patiria smurtą artimoje aplinkoje, taip pat bandyti su juo kalbėtis ir išsiaiškinti tiesą apie tai, kas vyksta jo šeimoje. Vaiko apsaugos darbuotojai turėtų sukūrti saugią aplinką ir pradėti kalbėti ne tik su vaiko tėvais/globėjais, bet ir su pačiu vaiku.

2 uždavinys: Kaip parodyti vaikams, jog galima kreiptis pagalbos ir patiems?

Atsakymas : Socialiniai darbuotojai, kurie lanko šeimą, ar vaiko apsaugos darbuotojai turėtų sugebėti įgauti vaiko pasitikėjimą, arba turėti tinkamų žinių sukurti jam saugią aplinką, kurioje jis nebijotų kalbėti apie jį gąsdinančius dalykus. Taip pat, pokalbių metu neturėtų dalyvauti tėvai, ar pokalbiai neturėtų vykti viešai.

Atsakymas: specialistai turėtų būti ruošiami papildomai, kad galėtų pradėti komunikuoti ne tik su vaiko skriaudėjais ( tevais/globėjais), bet ir su pačiu vaiku.

Atsakymas: pagalbą su vaikais turėtų apimti bendravimas su jais, pasitikėjimo įgavimas, saugios aplinkos kūrimas, papildomi mokymai specialistams, jog šie būtų pasiruošę suteikti vaikui bet kokią reikiamą pagalbą. Pvz: paprastą pokalbį, saugumo jausmą.

Autorė teoriniame lygmenyje pateikia išvadą, jog sveikatos priežūros ir švietimo darbuotojai retai kada pranešą apie smurtą patirianti vaiką.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1212 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rugile
  • Anotacija apie vaikų teises
    10 - 3 balsai (-ų)
Anotacija apie vaikų teises. (2019 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/anotacija-apie-vaiku-teises.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 21 d. 07:07
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo