Anselo Adamso zoninė sistema


Įvadas. Ansel‘o Adams‘o biografija. Ansel‘o Adamso zoninės sistemos svarba. Klaidinga nuomonė. Dinaminis diapazonas. Principas. Zoninė sistema. Objekto šviesumas fotografavimo ir filmavimo metu. Detalių šviesos atspindėjimo matavimas. Charakteristinė kreivė ir šviesos skaisčių pasiskirstymas zonose. Vizualinis skaisčių įvertinimas. Praktinis įvertinimas. Ekspozicija ir vaizdo gavimas. Optimalūs tankiai. Zoninė sistema skaitmeninėje fotografijoje. Thraugh The Lens. Išvados. Literatūra.

Easton Ansel Adams (1902 02 20 - 1984 04 22) išrado zoninę sistemą, techniką, kuri leidžia fotografui ekspoziciją išversti į šviesos pilkus tankius. Kai matome konkrečius tankius popieriaus lape, įgauname galimybę geriau kontroliuoti gaunamų nuotraukų kokybę ir ekspoziciją. Adams, taip pat pradėtos "previsualization“ idėjos pradininkas.

Šis žmogus yra žinomas daugiausiai tarp fotografų, kurie gilina žinias zoninės sitemos srityje. Manyčiau, kad apie jį turėtų žinoti kiekvienas pradedantis fotografuoti, nes visas dėmesys sutelktas į ekspoziciją, kurios pagrindas padedamas eksponavimo (arba ekspozicijos parinkimo) metu. Savo garsią sistemą jis pasiūlė daugiau nei prieš 40 metų, tačiau ir šiandien šios sistemos pagrindais remiasi daugelis foto aparatų, foto medžiagų gamintojų ir fotografų. Sistema yra patobulinta ir pritaikyta daugumai fotoaparatų taip, kad būtų patogiau ja naudotis. Fotografas – mėgėjas tikriausiai net neįsivaizduoja kas jo fotoaparato viduje taip tiksliai nustato ekspozicija, kas gali išgauti vaizdą tokį kokį mato mūsų akis, kas gali nufotografuoti vienu mygtuko paspaudimu. Spartus technikos tobulėjimas lėmė fotografo galvai nebegalvoti, o tik spausti mygtuką ir žiūrėti gaunamus vaizdus nesigilinant į jo gavimą, meniškumą ar tobulas kompozicijas.

Pasirinkau šia temą, nes noriu daugiau ir išsamiai išnagrinėti visą sistemos principą, kuri galėčiau pritaikyti praktikoje. Juo labiau nenorėčiau būti toje vietoje, kur fotoaparatui nereikalingas fotografas, tik žmogaus gebėjimas paspausti mygtuką. Ne galingas fotoaparatas puošia fotografą, bet fotografas - fotoaparatą.

Easton Ansel Adams (Vasario 20, 1902 - Balandžio 22, 1984) buvo amerikiečių fotografas, išgarsėję nespalvotomis Kalifornijos Yosemite slėnio nuotraukomis kaip ir sukūrė zoninę sistemą iš gaunamų ekspozicijų, kad būtų įmanoma kuo tiksliau nustatyti ekspoziciją.

Adamsas gimė San Franciske 1902 metų vasario 20-tos šaltą dieną, Kalifornijos turtingųjų šeimoje.

Pirmą kartą jis susidomėjo fotografiją, kai jo teta Marija jam davė kopiją "In the Heart of the Sierras".

Per atostogas Yosemite National Park (1916 m.), tėvai jam įteikė dovaną – foto aparatą "Kodak Brownie”. Kai jis suprato gamtos grožį aplink save ir šį gaunamą procesą, jis pagalvojo, kad tai galėtų tęsti visą savo gyvenimą.

Po peržiūros naujo draugo fotografo Paul Strand nuostabių darbių, Adams apsisprendė dėl savo studijų. Greitai prie jo prisijungė Willard Van Dyke, Imogen Cunningham, Edward Weston, Henris Swift, Noskowiak ir Edvardso ir dirbo kartu "f/64" grupėje, kuri buvo skirta fotografijos sąvokai, kur fotografija yra kitų meno formų imitacija. Jie sukūrė didžiulį kontrastą tuometinėm populiariom ir madingom nuotraukom. O 1932 metais jis su grupe „f/64“ sukūrė zoninę sistemą iš gaunamų ekspozicijų.

Yosemite National Park (1968) yra painios sudėties ir puikaus dizaino kankorėžiai ir eukaliptų lapai buvo užfiksuoti su uolumu ir kristaliniu aiškumu esant liudininkams ir telieka tuo mėgautis. Adams‘as pasakė apie savo kūrinį: "Mano požiūris į fotografija yra grindžiamas mano įsitikinimu, kad aspektų didybė ir smulkmenos - viskas aplink mus".

Adams‘as taip pat dirbo komercijos srityje, fotografavo viską: nuo duonos razinų iki stiklo dirbinių esančių chalatuose (skirtos Kalėdų katalogui). Tuo metu, jis galėjo daugiau laiko skirti meninei veiklai.

Adamsas sudarė partnerystę su kita didžia to laiko fotografe Dorothea Lange, jie iliustravo kelis žurnalus „Fortūna ir laikas“.

1943 metais siekdamas prisidėti kokiu nors būdu prie karo. Adams persikrausto į karo stovyklą, kur jis gali užfiksuoti kitų žmonių gyvenimus. Kompiliuodavo* nuotraukas iš stovyklos su parašytu tekstu. Tai buvo geras darbas, nors daugelis norėjo matyti ne aukas, o priešus.

Ansel‘io Adams‘o atliktas darbas tarnauja kaip gidas į tai, kas kažkada buvo, kas vis dar lieka su mumis ir tai yra vertybė, kurios mes turime neprarasti ateityje. Kaip jis primena mums (iš jo autobiografijos): "Vienintelis visa ko ... atitikimas egzistuoja tik šio didžiojo visatos kūrybiniuose darbuose apie žmogaus dvasia."

Unikalią zoninę sistemą apie 1940 metus išrado Ansel‘is Adams‘as ir Fred Archer.. Ši sistema suteikia fotografams galimybę sisteminiu metodu tiksliai apibrėžti santykį tarp to, kaip matoma fotografavimo metu ir pasiekti gerus fotografavimo galutinius rezultatus. Tam tikra prasme zoninė sistema vaidina tą patį vaidmenį kaip ir spalvų valdymas fotografuojant. Zoninė sistema suteikia tiesioginį ryšį tarp regimo pasaulio ir gaunamo galutinio rezultato.

  • Microsoft Word 199 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (5673 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Anselo Adamso zoninė sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
Anselo Adamso zoninė sistema. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/anselo-adamso-zonine-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 02:02
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo