Antanas ir Sofija Smetonos


Turinys. Antanas ir Sofija Smetonos. Antanas. Laisvalaikis. Antano ir Sofijos pažintis. Išvados.


Antanas Smetona: » išsilavinimas ir darbas; » valdymas; » laisvalaikis; » nuopelnai Lietuvai.2. Sofija Chodakauskaitė-Smetonienė.3. Antano ir Sofijos pažintis, šeimyninis gyvenimas, pasitraukimas iš Lietuvos;3. Išvados4. Literatūros sąrašas.

A. Smetona - vienas iškiliausių tarpukario Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjų, publicistas ir vertėjas, Lietuvių Mokslo draugijos narys, spaudos platintojas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, bei pirmasis LR prezidentas. Gimė 1874 m. rugpjūčio 10 d. Užulėnio kaime, Taujėnų valsčiuje, Ukmergės apskrityje. Žuvo neaiškiomis aplinkybėmis 1944 m. sausio 9 d. (69 metų) gaisre Klyvlende, JAV. Palaidotas Klivlendo kapinių koplyčioje. Antanas buvo inteligentiškas, patrauklios išvaizdos, ramaus malonaus būdo, taktiškas, sąžiningas, nekeičiantis pažiūrų, besilaikantis žodžio. A.Smetona kilęs iš neturtingos ūkininkų šeimos, šeimoje buvo šeštasis vaikas. Jo tėvai - Jonas Smetona ir Julijona Kartanaitė-Smetonienė.

Baigęs Taujėnų pradinę mokyklą, A. Smetona mokėsi privačiai, įstojo į Palangos progimnaziją, kurią baigęs įstojo į Kauno kunigų seminariją, tačiau po 2 sav. išstojo. Vėliau A. Smetona įstojo į Mintaujos gimnaziją, 8kl. buvo pašalintas už atsisakymą melstis rusų kalba. 1897 m. įstojo į Peterburgo gimnaziją, ją baigęs – į Peterburgo universiteto Teisės fakultetą. Čia įsitraukė į lietuvių draugijas, išspausdino lietuvių gramatiką. Už dalyvavime studentų mitinge buvo pašalintas iš universiteto, atsidūrė kalėjime, tačiau po 1 mėn. carinė valdžia leido tęsti mokslus (dar kartą kalėjime atsidūrė 1902m. už lietuviškų knygelių laikymą, pritrūkus įrodymų paleistas).

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 14983 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1341 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Reda
  • Antanas ir Sofija Smetonos
    10 - 1 balsai (-ų)
Antanas ir Sofija Smetonos. (2017 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/antanas-ir-sofija-smetonos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:30
×