Antanas Škėma “Balta drobulė” (13-os dalies analizė)


Balta drobule analize. Balta drobule santrauka. Balta drobulė 13 skyrius. Skema balta drobule aprasymas. Balta drobule 13 skyrius analize. Skema balta drobule trumpai. Antanas škėma balta drobulė santrauka. Balta drobule aprasymas. Skema balta drobule santrauka. Baltoji drobule santrauka.

Antanas Škėma “Balta drobulė” (13-os dalies analizė). Balta drobulė… balta… tai spalva, simbolizuojanti pasidavimą ir susitaikymą. O drobulė…? Šis audeklas artimas žmogui, juo apgobtas žmogus palieka gyvųjų pasaulį. Tad kas gi ta balta drobulė? Gal tai netekusio gyvenimo vilties žmogaus atsidavimas mirčiai? O gal jo pasidavimas gyvenimo upės tėkmei?

Balta drobulė balta tai spalva, simbolizuojanti pasidavimą ir susitaikymą. O drobulė? šis audeklas artimas žmogui, juo apgobtas žmogus palieka gyvųjų pasaulį. Tad kas gi ta balta drobulė? Gal tai netekusio gyvenimo vilties žmogaus atsidavimas mirčiai? O gal jo pasidavimas gyvenimo upės tėkmei? {minties šuolis}.

Tryliktoji dalis pradedama pokalbiu tarp garšvos ir elenos. Elena norėtų išvykti į vilnių, pakeisti aplinką, (vėl) dirbti. Ji galvoja apie ateitį. O antanas neturi ateities. Gyvendamas šia diena jis kovoja su vienišumo ir meilės, mirties ir amžinybės problemomis. Antanas sutrikęs, kalba trumpai: tu – – – , ir? , tu jį paliktum? . Pagrindinis romano herojus trokšta meilės, bijo netekti savo mylimosios atleisk. < suprask. , ateik, aš lauksiu. jam nesmagu, kad viename kambaryje sėdi moteris, kuri lyg apsišarvavusi melsvu užklotu, ir beprotis. Tas beprotiškumas jau darosi ir paprasta akimi pastebimas: įsirėžusios poakių raukšlės, nusvirę lūpų kampai, drebantys pirštai. Garšva liečia savo veidą tais drebančiais pirštais. Jam baisu pačiam savęs. Garšvai reikia atsisakyti elenos dėl to, kad jis –beprotis. Be to, jo poetiškai sielai nereikalinga šeimyniška ramybė.

Jis tęsia pokalbį apie būtį: bijau mirti, todėl geriu. Bijau mirti, todėl rašau. Bijau mirti, ryju tabletes. Viskas vardan mirti. antanas garšva visiškai nesigėdi savo baimės mirčiai, ją pripažįsta.

Herojus kalba poeto vaidilionio žodžiais – jis lygina savo gyvenimą su ironiškais medžiais, apaugusiais šungrybiais. Lyg patvirtindamas tai, jis keliais sakiniais parodo tikrojo optimistinio rašytojo aplinką.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (605 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kazė
  • Antanas Škėma “Balta drobulė” (13-os dalies analizė)
    10 - 4 balsai (-ų)
Antanas Škėma “Balta drobulė” (13-os dalies analizė). (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/antanas-skema-balta-drobule-13-os-dalies-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 06:27
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo