Antanas Škėma “Balta drobulė”


Balta drobule recenzija. Balta drobule santrauka. Dėl ko verta gyventi skema. Del ko verta gyventi balta drobule. Antanas skema skaidres. Antanas skema balta drobule filmas. Balta drobule del ko verta gyventi. Antanas skema balta drobule rasinys. A.škėma skaidrės. Antanas škėma balta drobulė aprasymas.

Antano Škėmos analizė “Balta drobulė”. Antanas Škėma – XX a. Lietuvių išeivijos rašytojas, prozininkas ir dramaturgas. Stambiausias jo kūrinys yra intelektualinis psichologinis romanas “balta drobulė”, kuriame svarbiausias yra žmogaus vidus, o išorė reikalinga tik paryškinti vidinės būsenos niuansus. K8rinio pagrindinis veikėjas grumiasi kankindamasis su monotonijos ir realybės, mirties ir amžinybės problemomis, tačiau jis taip pat stengiasi kurti ir giliau įsijausti į gyvenimą.

Antanas škėma – xxa. Stambiausias jo kūrinys yra intelektualinis psichologinis romanas balta drobulė , kuriame svarbiausias yra žmogaus vidus, o išorė reikalinga tik paryškinti vidinės būsenos niuansus.

šį antano škėmos romaną norėčiau nagrinėti prasminiais segmentais. Pirmasis – pavadinimas balta drobulė . Mano manymu, jis tiksliai apibūdina bepročio vidinę būseną, atspindi jo minčių ir veiksmų nenuoseklumą, chaotiškumą, išryškina antano garšvos gyvenimo tuštumą, juk balta drobulė naudojama suvynioti lavonus taigi pavadinimas – tai užuomina į pagrindinio veikėjo nuotaiką ir jausmus, kurie labai svarbūs norint, įsigilinti į antano škėmos romaną.

Pirmoje ištraukos pastraipoje tiksliai vaizduojama amerikos kultūrų, rasių ir papročių įvairovė: rusų šventikų pobūviai su raudonu vynu ir caristinėmis dainomis, buvusiųjų girtuoklių party, čankaišeno karininkų pasitarimai šioje įvairialypėje viešbučio erdvėje atsiskleidžia antano garšvos vienišumas ir nepritapimas prie jam nepriimtinos bendruomenės. Autorius tyčia šioje pastraipoje tik vieną kartą pamini antano garšvos vardą, šitaip išryškindamas veikėjo gyvenimo krizę. Skaitytojas jaučia, kad meniška lyrinio subjekto asmenybė kenčia, nes jai neleidžiama atsiskleisti uždaroje erdvėje. Ši aplinka sukuria unikalią nuotaiką, todėl nesunku įsigilinti, įsijausti į antano garšvos vidinę būseną ir įvykių nenuoseklumą bei svetimumą.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (758 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ada
  • Antanas Škėma “Balta drobulė”
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Antanas Škėma “Balta drobulė”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/antanas-skema-balta-drobule-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:02
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo