Antanas Škėma. Biografija. Kūryba. Romanas Balta drobulė


Antanas skema balta drobule rasinys. Balta drobulė rašinys. Balta drobule rasiniu temos. Balta drobulė vikipedija. Skema balta drobule rasinys. Antano garsvos biografija. A skema balta drobule rasinys. Rasinys balta drobule. Ka zmogui reiskia seima skema. Antanas skema balta drobule vikipedija.

Knyga pradedama epigrafu ir įvadu. Garšva neigiamai vertina savo darbą, kuriame svarbi ne asmenybė ar apskritai žmogus, o darbuotojas, “sraigtelis didžiulėje mašinoje”. Garšva dirbo liftininku new york’o viešbutyje. Garšvos numeris . Pasakoma, kad pagrindinis knygos herojus antantas garšva yra ligotas ir vienišas žmogus, atsisakęs mylimos moters draugystės, tačiau iš paskutiniųjų “kabinosi” į gyvenimą. Geria vaistus nuo neurastenijos, žada eiti pas gydytoją igną.

Antanas škėma - vienas žymiausių xx a. Vidurio Lietuvių prozinin­kų ir dramaturgų. Savo kūryboje jis išreiškė katastrofų laikotarpio žmogaus pasaulėvoką - vertybių griūties, žmogaus vidinio suskili­mo, baimės, grėsmės, nevilties išgyvenimus. Šiai krizinei patirčiai jis rado ir tinkamą meninę kalbą - suaižytą, dškėma, panašiai kaip ir radauskas, yra jau miesto kultūros žmogus. Gimė lodzė­je (lenkijoje), ankstyvąją vaikystę pralei­do lenkijoje, vėliau rusijoje ir ukrainoje. Po pirmojo pasaulinio karo grįžusi į lietu­vą šeima kurį laiką gyveno radviliškyje, paskui persikraustė į Kauną. Būsimasis rašytojas studijavo mediciną ir teisę vy­tauto didžiojo universitete, lankė dramos teatro studiją, 1936 m. Tapo Kauno, paskui vilniaus dramos teatrų aktoriumi. Antrojo pasaulinio karo metais parašė pirmą pjesę julijana (1943), kuri buvo pastatyta vil­niaus dramos teatre, tačiau priartėjus frontui premjera neįvyko. Pa­sitraukęs į vakarus dirbo įvairius fizinius darbus, vaidino ir režisavo išeivijos teatro trupėse, dalyvavo kultūrininkų sambūriuose. Išleido novelių ir apysakų rinkinius nuodėguliai ir kibirkštys (1947), šventoji inga (1952), čelesta (1960), romaną balta drobulė (1958), dramas pabudimas (1956), žvakidė (1957). 1961 m. Žuvo autokatastrofoje čikagoje, grįždamas iš santaros-šviesos sambūrio suvažiavimo, kuriame vaidino savo paties režisuotoje kosto ost­rausko pjesėje. Po mirties draugų išleistuose škėmos raštuose , be minėtų kūrinių, dar išspausdinta pluoštas anksčiau neskelbtų dramų, apysaka izaokas , novelių, literatūros kritikos.

Asmenybė. Škėmos charakteris buvo sunkus. Maištingas būdas ir nepriklausoma laikysena išryškėjo dar mokantis Kauno aušros gimnazijoje, kai būsimam rašytojui teko gal pirmą kartą nukentėti dėl savarankiškos nuomonės. Literatūros mokytojas paskyrė namų rašinį pa­gal jono biliūno apsakymą be darbo tema ar gerai padarė laurynas dūda pasikoręs? buvo duotas rašinio planas, pagal kurį mokiniai turėjo įrodyti, kaip neteisin­gai pasielgė biliūno personažas. Tačiau jaunasis škėma parašė darbą pagal savo planą, įrodinėdamas, kad laury­nas dūda pasielgė puikiai.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (6726 žodžiai)
  • Mokykla
  • Daiva
  • Antanas Škėma. Biografija. Kūryba. Romanas Balta drobulė
    10 - 1 balsai (-ų)
Antanas Škėma. Biografija. Kūryba. Romanas Balta drobulė. (2011 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/antanas-skema-biografija-kuryba-romanas-balta-drobule.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 16:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo