Antanas Vaičiulaitis biografija, kūryba


Vaiciulaitis skaidres. Antanas vaiciulaitis skaidres. Vaiciulaicio kurybos modernumas. A vaiciulaicio modernumas. Antano vaiciulaicio biografija. Sebastianas bachas skaidres. Vaičiulaičio kūryba skaidrės. Antanas vaiciulaitis neoromantikas. Skaidres a vaiciulaitis. Antanas vaiciulaitis darbas skaidremis.

Kontekstai. Kūryba. Kūriniai ir jų ypatybės. Biografinis. Studijuodamas 1927 – 1933 m. Kauno universitete lietuvių ir prancūzų filologiją, redagavo katalikišką moksleivijos žurnalą “Ateitis”, vėliau dirbo “Eltos” redaktoriumi ir vertėju. 1936 m. Lietuvos katalikų MA buvo pasiųstas gilinti prancūzų kalbos studijų į Grenoblio ir Sorbonos universitetus. Žurnale “Židinys” pasireiškė kaip vienas subtiliausių literatūros vertintojų.

Biografinis. Studijuodamas 1927 – 1933 m. Kauno universitete Lietuvių ir prancūzų filologiją, redagavo katalikišką moksleivijos žurnalą ateitis , vėliau dirbo eltos redaktoriumi ir vertėju. 1936 m. Žurnale židinys pasireiškė kaip vienas subtiliausių literatūros vertintojų.

Daugiausia medžiagos rašytojas sėmėsi iš savo vaikystės ir jaunystės prisiminimų, kaimo aplinkos. To nepakeitė nė išeivio dalia (baigęs vos pusmetį trukusią diplomatinę tarnybą romoje, 1940 m. A. Vaičiulaitis atvyko į jav).

Istorinis. A. Vaičiulaitis priklauso nepriklausomos Lietuvos neoromantikų kartai. Jo prozoje nerasime gyvenamojo laiko aktualijų, vienadienių politinių ar socialinių problemų, klampaus buities aprašinėjimo, didaktikos ar atvirai deklaruojamų idėjų.

Kultūrinis. Gyvenęs prancūzų meninės kultūros atmosferoje, a. Vaičiulaitis persiėmė subtiliu estetiniu skoniu, sakinio paprastumu ir skaidrumu.

Būdamas vakarietiškos kultūros auklėtinis, siekdamas gimtosios literatūros modernumo, a. Vaičiulaitis vis dėlto visomis savo talento galiomis buvo įaugęs į Lietuvišką dirvą. Jo kūrybą maitino mūsų istorija, kultūra, gamta, kaimo etninis paveldas, natūralus gamtos žmogaus dliteratūrinis. A. Vaičiulaitis – neoromantikas. Jo kūryba siejkūrybos principai. Visa a. Vaičiulaičio kūryba (kritika ir proza) rėmėsi spiritualistinės estetikos principais: dvasia nugali materiją; žmogaus gelmės ilgisi amžinybės; dieviškoji pasaulio harmonija neišardoma. Tik jis kategoriškai priešinosi aukštų idėjų telkiniams meniniame tekste.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (954 žodžiai)
  • Antanas Vaičiulaitis biografija, kūryba
    10 - 2 balsai (-ų)
Antanas Vaičiulaitis biografija, kūryba. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/antanas-vaiciulaitis-biografija-kuryba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 12:10
×