Antanas Mackus neornamentuota Lietuva


A.mackus lietuva rasinys. Mackus rasinys. Antanasmackus.

Algimanto Mackaus neornamentuota Lietuva. “Žemininkų” dvasinė patirtis susiformavo dar Lietuvoje. Jau išeivijos sąlygomis brendo tie poetai, kurie iš gimtinės nedaug ką teišsivežė. Jie vadinami “bežemių”, kartais ir “neornamentuotos” kalbos karta. Pagrindinis jos atstovas yra Algimantas Mackus. Jis jau nebegali atsiremti nei į namus, nei į gimtąją žemę, nes nebejaučia jų realumo. Literatūros sąrašas.

žemininkų dvasinė patirtis susiformavo dar Lietuvoje. Jie vadinami bežemių , kartais ir neornamentuotos kalbos karta. Suabejojama, ar apskritai žmogus turi kokį nors dvasinės atramos tašką, ar gyvenimas tik nykuma ir beprasmybė. Vienintelė, iš svetimos aplinkos išskirianti ir kitur vedanti yra tik Lietuvių kalba. Todėl kalbai suteikiama itin daug dėmesio, bet siekiama matyti ne kalbos žiedus, o tarsi nuogas, nepridengtas žodžio šaknis. Lietuvių poezija darosi vis modernesnė, su šios kartos poetų kūryba, ypač su a. Mackaus, ji pasuka į tą patį kelią, kuriuo eina vakarų poezija, subjektyvi, bet kartu apibendrintai filosofiška, daug dėmesio skirianti kalbai, tačiau dažnai nelengvai suvokiama, nevienareikšmiška.

A. Mackus atėjo po tų poetų, kurie išvyko iš Lietuvos jau subrendę. Jie išsivežė savo patirties ir atminties žemę . A. Mackus jau yra bežemis , kaip ir jo karta. Staigus besiformuojančio pasaulio sugriuvimas, tėvynės praradimas labiausiai paveikė jo pasaulėjautą. Ji yra skaudi, dramatiška, o kartais ir tragiška.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (1158 žodžiai)
  • Mokykla
  • Žana
  • Antanas Mackus neornamentuota Lietuva
    10 - 2 balsai (-ų)
Antanas Mackus neornamentuota Lietuva. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/antano-mackaus-neornamentuota-lietuva.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 21:07
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo