Antano Škėmos biografija ir kūrinio „Balta drobulė“ veikėjų charakteristika


Antano Škėmos biografija ir kūrinio „Balta drobulė“ veikėjų charakteristika. Antanas Škėma. Pagrindinis veikėjas. TIPAS. Autobiografija. Kūryba. Romanas „Balta drobulė“.


Romanas vaizduoja poeto Antano Garšvos, emigranto, dirbančio monotonišką ir nemylimą darbą, gyvenimo kelią. Autorius atskleidžia Garšvos charakterį ir jo tragiškus išgyvenimus, pabrėžia gimtosios šalies, kultūros, šeimos, veiklos svarbą žmogaus gyvenime (nemylimas – tai ir nelaimingas žmogus, emigrantas – tai lyg medis be šaknų, žmogus be savos kultūros, artimojo, negalintis kurti – tai žmogus be gyvenimo prasmės, be psichinės sveikatos)

Autobiografinis ( pagrindinis veikėjas, kaip ir rašytojas, buvo išeivis iš Lietuvos dėl politinių priežasčių; kaip ir rašytojas, buvo menininkas (poetas), dirbo liftininko darbą; Garšvos tėvai primena Škėmos tėvus, Garšvos jaunystė prabėga panemunėje, Garšva kaip ir Škėma Amerikoje dirba liftininku, abiejų vardai Antanas )

Gimė 1910m. Lodzėje, Lenkijoje, inteligentiško, kūrybiško, bet valdingo gimnazijos direktoriaus šeimoje.

Mokėsi Aušros gimnazijoje Kaune, vėliau įstojo į universitetą studijuoti medicinos, netrukus studijas metė ir perėjo studijuoti teisę.

1935m. įstojo į teatro studiją ir pradėjo vaidinti Valstybės teatre Kaune.

1944m. nesiryžo prisijungti prie miškuose kovojančių antisovietinių partizanų ir pasitraukė į Vakarus (šiuo elgesiu nesididžiavo).

Karo pradžioje pateko į Vokietijos pabėgėlių karo stovyklą, o vėliau apsigyveno JAV, Niujorke.

Patyręs traumą fabrike, rašytojas įsidarbino prabangaus daugiaaukščio Niujorko viešbučio liftininku. Šis naujas darbas jam prilygo Sizifo darbui.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (882 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kamilė
  • Antano Škėmos biografija ir kūrinio „Balta drobulė“ veikėjų charakteristika
    10 - 2 balsai (-ų)
Antano Škėmos biografija ir kūrinio „Balta drobulė“ veikėjų charakteristika. (2020 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/antano-skemos-biografija-ir-kurinio-balta-drobule-veikeju-charakteristika.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 09:44
×