Antano Škėmos romano Balta drobulė ištraukos interpretacija


Balta drobule santrauka. Skema balta drobule interpretacija. Antanas skema balta drobule interpretacija. Balta drobulė analizė. A skema balta drobule interpretacija. A skema balta drobule santrauka. Balta drobule pabaiga. Antanas skema balta drobule analize. Balta drobule pabaigos analize. Skema balta drobule analize.

Ištrauka pradedama herojaus norų išsakymu. Jis nori atsiriboti nuo pilkos kasdienybės, susilieti su gamta ir tapti jos dalimi: „norėčiau būti akmeniu, vandeniu, mėnuliu, žvaigžde“. Tai dangiškosios ir žemiškosios erdvės objektai, simboliai.

Antanas škėma – xx a. I pusės išeivijos rašytojas, prozininkas, dramaturgas, modernimo atstovas. Jo kūryba labai autobiografiška: pagrindiniuose jo kūrinių herojuose dažnai galima išvysti paties rašytojo bruožus. Žymiausias a. Škėmos kūrinys – psichologinis intelektualinis romanas balta drobulė .

Kūrinys sudarytas iš įvado, pabaigos ir 15 skyrių. Kiekviena jų (išskyrus 15-ąjį) skyla į dvi dalis: iki ir po žvaigždučių. Interpretuojamas epizodas yra iš trečio skyriaus.

Jis nori atsiriboti nuo pilkos kasdienybės, susilieti su gamta ir tapti jos dalimi: norėčiau būti akmeniu, vandeniu, mėnuliu, žvaigžde .

Toliau pastebime, kad pagrindinis veikėjas svajotojas. Garšva dažnai paskęsta savo vizijų, apmąstymų pasaulyje: bet man sunu. , nes tebeprisimenu . Svajoja apie ramų gyvenimą, tačiau į visa tai žvelgia blaiviai ir supranta savo svajonių beprasmiškumą. Viena iš svajonių yra elena. Tai moteris, kurią garšva, dar būdamas jaunas, karštai pamilo.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (300 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Daiva
  • Antano Škėmos romano Balta drobulė ištraukos interpretacija
    8 - 4 balsai (-ų)
Antano Škėmos romano Balta drobulė ištraukos interpretacija. (2011 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/antano-skemos-romano-balta-drobule-istraukos-interpretacija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 04:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo