Antano Vaičiulaicio kūrinio Valentina Esė


Valentina recenzija. Kūrinys valentina. Vaiciulaitis valentina recenzija. Esė kuriniai. Vaiciulaitis valentina analize. Valentina analize. Vaičiulaitis valentina interpretacija. Recenzija valentina. Vaiciulaicio valentina recenzija. Valentina kurinys.

Romano „Valentina“ veiksmas, tetrunkantis vieną vasarą, rutuliojamas atokiame Lietuvos kaimelyje. Gaišaties ežeras, vienuolyno bokštas, bažnyčia, beribiai rugių ir javų laukai, ūkininko sodyba – tai erdvė kurioje skleidžiasi sodrus Antano ir Valentinos meilės žiedas. Gaišaties kaimelis ta vasara buvo labai gražus. Jo grožį, Antano akimis, kūrė Valentinos dailumas, klastinga šypsena žvilgsnis ir pora neklusnių garbinių smilkiniuose. Valentinai patiko tą vasarą sutiktas jaunuolis: apsiskaitęs įdomus pašnekovas, tačiau jų meilė buvo uždraustas vaisius, nes Valentina jau buvo pažadėta turtingam inžinieriui Modestui. Tėvai nevertė teketi dukros už nemylimo žmogaus, tačiau Valentina nors ir kaip nenorėdama nelaužė savo duoto žodžio. Vaičiulaitis savo ištraukoje tradicinį požiūrį, kad meilei nėra kliūčių, apvertė aukštyn kojom: jaunuoliai veržiasi vienas prie kito ir vis dėl to nesuartėja.

Romano valentina veiksmas, tetrunkantis vieną vasarą, rutuliojamas atokiame Lietuvos kaimelyje.

Gaišaties kaimelis ta vasara buvo labai gražus. Vaičiulaitis savo ištraukoje tradicinį požiūrį, kad meilei nėra kliūčių, apvertė aukštyn kojom: jaunuoliai veržiasi vienas prie kito ir vis dėl to ništraukoje vyrauja tekantis ir sustojąs laikas. Antanas būdamas su valentina užsimiršta apie laiko tėkmę, jos grožis priverčia jį atitrūkti nuo skubančios, bėgančios realybės. Bet antanas niekaip negalėjo suvokti, kad šiame sodžiuje prieš šimtą ar daugiau metų nebuvo šios sodybos, jam darėsi keista pamanius, jog šioje pirkioje kada nors vaikščiojo kiti žmonės, ar kadaise čia stūksojusi giria.

Kūrinyje susipina uždarumo ir bekraščių platumų erdvės. Jaunuolių meilė pražysta viename mažame kaimelyje, kuris įsimylėjusiesiems atrodo pats gražiausiais pasaulyje savo laukų grožiu, paukščių čiulbėjimu. Antano ir valentinos jausmai apsiriboja tiktai dviejų sodžių apsuptyje.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (347 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karina
  • Antano Vaičiulaicio kūrinio Valentina Esė
    10 - 3 balsai (-ų)
Antano Vaičiulaicio kūrinio Valentina Esė. (2011 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/antano-vaiciulaicio-kurinio-valentina-ese.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 12:42
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo