Antibakteriniai vaistai


Antibakteriniai vaistai.


Tiriami azitromicinas ir klaritromicinas yra veikliosios medžiagos, kurios priklauso makrolidų grupės antibiotikų, vadinamų azalidais, pogrupiui. Jie slopina jiems jautrių mikroorganizmų baltymų sintezę, t.y. stabdo bakterijų, sukeliančių infekcinę ligą, augimą ir dauginimąsi.

1. Azitromicinas (tarptautinis pavadinimas - lot. Azithromycinum) yra vaistinio preparato prekiniu pavadinimu „Sumamed forte“ veiklioji medžiaga. Analizuojamas vaistinis preparatas „Sumamed forte“ 200 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai, t.y. 5 ml pagamintos geriamosios suspensijos yra 200 mg azitromicino. Milteliai geriamajai suspensijai ruošti yra balti arba gelsvai balti 30 ml. buteliukuose. Paruošta suspensija yra taip pat balta arba gelsvai balta homogeninė suspensija, būdingo vyšnių ir bananų skonio.

2. Klaritromicinas (tarptautinis pavadinimas - lot. Claritromycinum) yra vaistinio preparato prekiniu pavadinimu „Klacid“ veiklioji medžiaga. Tiriamas vaistinis preparatas „Klacid“ 125 mg/5 ml granulės geriamajai suspensijai, t.y. 5 ml paruoštos suspensijos yra 125 mg klaritromicino. Granulės geriamajai suspensijai ruošti yra baltos arba balkšvos spalvos 60 ml buteliukuose.

„Sumamed forte“ vaistiniu preparatu gydomos azitromicinui jautrių mikroorganizmų sukeltos užkrečiamosios ligos:

Nagrinėjamų vaistinių preparatų milteliai geriamajai suspensijai skiriami vartoti vaikams, tačiau gali vartoti ir suaugusieji, pasirenkant teisingą vaisto dozę pagal kūno svorio lentelę.

Nors veikliosios medžiagos skiriasi, tačiau lyginamųjų vaistinių preparatų veikimo mechanizmas yra vienodas. Abu preparatai tiek azitromicinas, tiek klaritromicinas yra plataus poveikio antibiotikai, veikiantys daugumą gramneigiamų ir gramteigiamų aerobinių, anaerobinių, viduląstelinių ir kitų mikroorganizmų. Jie slopina baltymų sintezę, susijungdami su ribosomų 50S subvienetu ir slopindami jiems jautrių mikroorganizmų peptidų grandinės dislokaciją, todėl pasireiškia antibakterinis poveikis. Išgerti preparatai greitai ir gerai rezorbuojasi virškinimo trakte, pirmo prasiskverbimo per kepenis metu yra sukuriamas antimikrobinis poveikis.

nurodyti paciento vardą ir pavardę, gimimo datą, adresą arba ambulatorinės kortelės numerį;

Abu lyginamieji vaistai skiriami pasireiškus: viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų, odos ir minkštųjų audinių bei ausų uždegimams ir ligoms gydyti.

Lyginamųjų vaistinių preparatų veikimo mechanizmas yra vienodas. Abu preparatai yra plataus poveikio antibiotikai, veikiantys daugumą gramneigiamų ir gramteigiamų aerobinių, anaerobinių, viduląstelinių ir kitų mikroorganizmų. Jie slopina jų baltymų sintezę ir tokiu būdu pasireiškia antibakterinis poveikis. Išgerti preparatai greitai ir gerai rezorbuojasi virškinimo trakte, pirmo prasiskverbimo per kepenis metu yra sukuriamas antimikrobinis poveikis.

pasireiškus superinfekcijai, t.y. atsiradus jo poveikiui atsparių bakterijų arba grybelių simptomų.

Kūno svoris (kg) - Sumamed forte 200 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai:

Apie suaugusiųjų bei senyvų pacientų vaistinio preparato dozavimą lapelyje informaciją nepateikta.

Dažniausiai pasireiškia šalutinis poveikis virškinimo traktui: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ar diegliai.

jei vartojama ergotamino arba dihidroergotamino tabletes (kafergoto), inhaliuojamą ergotaminą migrenai gydyti, jeigu yra vartojami vaistai nuo šienligės arba alergijos (terfenadinas, astemizolas), nuo skrandžio funkcijos sutrikimų (cisapridas), psichikos sutrikimams gydyti (pimozidas), juos vartojant kartu su klaritromicinu gali labai sutrikti širdies ritmas.

  • Farmakologija Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2644 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurate
  • Antibakteriniai vaistai
    10 - 1 balsai (-ų)
Antibakteriniai vaistai. (2017 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/antibakteriniai-vaistai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:24
×