Antibiotikai skaidrės


Antibiotikai. Antibiotikų sąlyginis nekenksmingumas žmogui pasireiškia nes. Antibiotikams keliami reikalavimai. Antibiotikų klasifikacija pagal veikimo pobūdį. Antibiotikų klasifikacija pagal cheminę struktūrą. Veikimo į mikroorganizmus mechanizmai. Kada skiriami antibiotikai? Neracionalaus antibiotikų vartojimo komplikacijos. Tiesa ir mitai apie antibiotikus. Išvada. Literatūra.

Antibiotikai slopina tas metabolines reakcijas mikroorganizmo ląstelėje, kurių nėra žmogaus eukariotinėse ląstelėse. Pvz. betalaktaminiai antibiotikai, kurių taikinį - peptidoglikaną ląstelės sienelėje turi tik prokariotai t. y. tik bakterijos. Eukariotinės ląstelės neturi šio taikinio betalaktaminiams antibiotikams.

Mažomis koncentracijomis naikinti ligos sukėlėjus ar slopinti jų augimą ir dauginimąsi; veikiant organizmo skysčiams išlikti aktyviems; greitai veikti mikroorganizmą – infekcijos sukėlėją; nekenkti paciento sveikimui ir neslopinti organizmo imuninių reakcijų; pasižymėti selektyviu (atrankiu) poveikiu į mikroorganizmus.

Bakteriostatiniai (mikrobostatiniai) - slopina prokariotų augimą, bet visiškai jų nesunaikina (pvz., tetraciklinai, makrolidai, sulfanilamidai); Bakteriocidiniai – visiškai sunaikina prokariotus (pvz., penicilinai, cefalosporinai, aminoglikozidai).

Makrolidai – jų molekulėse yra makrociklinis laktono žiedas; Polipeptidai ar baltymai: gramicidinas, bacitracinas, polimiksinai; Aciklinės struktūros – polienai; Aminoglikozidiniai; Tetracikliniai – tetraciklinai; Betalaktaminiai – gamtiniai penicilinai ir pusiau sintetiniai jų dariniai.

Ląstelės sienelės sintezės slopinimas. Citoplazminės membranos pažeidimas. Baltymų sintezės slopinimas ribosomose. Nukleorūgščių sintezės slopinimas. Nukleotidų sintezės slopinimas.

Alerginės-būdinga klinika - bėrimai, rinitas, ypač pavojingas yra penicilininis šokas; Endotoksinės- išsivysto, kai veikiant antibiotikui žūsta daug gramneigiamų bakterijų ir į kraują išskiriamas jų endotoksinas; Toksinės- Gydant antibiotikais ilgesnį laiką dėl vaisto metabolizmo organizme ir šalinimo kelių galimi įvairių organų pažeidimai; Disbakteriozė- dėl ilgalaikės antibiotikoterapijos, kada naikinami ne tik ligos sukėlėjai, bet ir normali mikroflora, pradeda daugintis mikroorganizmai, nejautrūs tam antibiotikui.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 727 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (466 žodžiai)
  • Simona
  • Antibiotikai skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Antibiotikai skaidrės. (2014 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/antibiotikai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:19
×