Antigonė- vertybės


Antigones vertybes. Antigones pareigos. Drąsa sofoklio antigoneje. Antigones temos. Vertybes antigoneje. Antigones pasiaukojimas. Meiles vertybe antigoneje. Antigones kurinyje vertybe drasa. Sofoklio antigone vertybes. Antigones amzinos vertybes.

Daugumoje kūrinių sutinkamos amžinos vertybės. Vienuose jų randama daugiau, kituose mažiau. Sofoklio “antigonėje” taip pat radome nemažai vertybių. Jos yra susijusios su morale meilė , ištikimybė, pagarba ir pareiga savo šeimai,pasiaukojimas, žodžio laikymasis ir teisybės sakymas, blaivaus proto klausymas,drąsa, pagarba dievams, pasiaukojimas.

Iškeliamas pareigos jausmas.Antigonė supranta, kad jos drąsus apsisprendimas palaidoti brolį, sukels konfliktą. Ji suvokia jo pasekmes sau ir realiai įvertina savo ir karaliaus jėgas. Antigonė nesitraukia. Ji ryžtingai siekia savo tikslo. Aiškus jos atsakymas: ,,Aš pasišvęsiu tam, ką liepia pareiga.Yra pabrėžiama Antigonės drąsa ir narsa, ypač išryškėja šalia bailios ir silpnos Ismenės, įtikinančios seserį, kad jos moterys, nenugalės.

Antigonė mirė kaip neteisingo karaliaus įsakymo auka, tačiau jos mirtis garbinga, ieškanti teisybės .Ją pražudė meilė savo mirusiam broliui. Tačiau ji nesigaili to, ką padarė, ji laikosi savo įsitikinimų, nes jai yra svarbu amžinosios vertybės. Ji laikėsi amžinų, dievų nustatytų papročių ir įstatymų.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (414 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jolita
  • Antigonė- vertybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Antigonė- vertybės. (2013 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/antigone--vertybes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:29
×