Antigonė rašinys


Rasinys antigone. Antigones rasinys. Antigones paveikslas. Rasinelis apie antigone. Antigone rasiniai. Sofoklio antigone rasinys. Rasiniai apie antigone. Antigone rasinelis. Sofoklis antigone rasinys. Antigone samprotavimas.

Antigonė

, pagrindinė įspūdingiausios ir labiausiai sukrečiančios Sofoklio tragedijos herojė, jau seniai yra virtusi viena centrinių, itin didelį simbolinį krūvį įgijusių Vakarų kultūros figūrų. Galėtume net pasakyti, kad be s Vakarų apskritai nebūtų. Kritinė refleksija, konformistinei moralei ir elgesiui nepasiduodantis individualus etinis sąmoningumas, etinės pozicijos radikalumas bei kiti asmenybės bruožai, kuriuos siejame su šia Sofoklio tragedijos heroje, kartu yra ir skiriamieji civilizaciniai bruožai, ženklinantys Vakarų sąmonėjimo istoriją – tiek, kiek Vakarus siejame su individualumu ir minios spaudimo nepaisančiu individualiu sąmoningumu, kuriuo matuojame asmenybės rangą, su asmenine iniciatyva ir įsipareigojimu, su laisvės troškimu ir siekiu laisvai apsispręsti. Nors ji iškyla mite ir mitu grindžiamoje dramoje, paradoksaliu būdu įkūnija sąmoningos, individualų egzistencinį sprendimą padariusios asmenybės maištą prieš anoniminės, neindividualizuotos, mitais besivadovaujančios mąstysenos inerciją ir konformizmą, prieš kolektyvinės mitologijos visuotinybę ir universalios, bet dažniausiai nužmogintos moralės diktatą. Sakytume, seno, autentiško mito ir juo paremtos antikinės tragedijos išmintis, kuriai atstovauja s pozicija, sukyla prieš lėkštus vienadienius mitus, kurie nuolat kuriami tam, kad pavergtų mąstymą.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (1110 žodžiai)
  • Mokykla
  • Violeta
  • Antigonė rašinys
    10 - 4 balsai (-ų)
Antigonė rašinys. (2013 m. Rugsėjo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/antigone-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:46
×