Antihistamininiai vaistai


Antihistamininiai preparatai. Antihistamininiais vaistais. Antihistaminiai vaistai. Antihistamininiai vaistai tai. Antihistamininiu vaistu vartojimas. Antihistamininis preparatas. Antihistamininiai vaistai farmakologija. Antihistamininiai vaistai- tai. Antihistamininiai vaistai nuo alergijos. Vaistai referatas.

Įvadas. Alergija. Alergenas. Histaminas. Antihistamininiai vaistai. Claritine 10mg, tabletės. Sudėtis. Farmakoterapinė grupė. Terapinės indikacijos. Kontraindikacijos. Perspėjimai. Sąveika. Poveikis žmonėms vairuojantiems automašiną arba dirbantiems su mechanizmais. Atsargumo priemonės. Teisingas šio vaisto vartojimas. Perdozavimas. Jei pamiršote laiku išgerti vaisto. Pašaliniai reiškiniai. Tinkamumo laikas. Laikymo sąlygos. Literatūra.

Alergija – ypač jautri organizmo reakcija į vėl patekusį alergeną, į kurį kiti visai nereaguoja. Pirmą kartą alergenams patekus į organizmą, jame per 2-21 d. (priklausomai nuo alergeno kiekio, organizmo savybių) susidaro antikūnų, vadinamų imunoglobulinais. Jau esant pakankamam antikūnų kiekiui ir vėl patekus specifiniam alergenui (prieš kurį yra pasigaminusių antikūnų), gali įvykti alerginė reakcija. Laikotarpis tarp alergeno patekimo ir antikūnų pasigaminimo vadinamas sensibilizacijos (alergizacijos) periodu. Manoma, kad alergija yra paveldima, bet tai nereiškia, kad alergiškam žmogui būtinai teks sirgti alergine liga.

Alergenas – bet kuri aplinkos medžiaga, veikianti žmogų buityje, darbe ir gamtoje. Alergenai gali būti skirtingi įvairiems žmonėms, patekimo į organizmą keliai taip pat skirtingi - su maistu, per kvėpavimo takus, per odą, per injekcijas ar įgėlus vabzdžiams.

Alergija serga įvairaus amžiaus žmonės. Tai paslaptinga liga, mįslė gydytojams ir pacientams. Taip yra, todėl, kad padidėjęs jautrumas vyksta nejučiomis. Be to, alergija pasireiškia labai įvairiai, priklausomai nuo to, kokia organizmo sritis pažeista. Bėrimas, egzema, sloga, viduriavimas, vėmimas, akių perštėjimas – visa tai alergijos simptomai. Blogiausia, kad alerginiu ligų simptomai nėra vienareikšmiai. Nosis gali varvėti ne tik dėl alergijos žiedadulkėms, bet ir dėl paprasčiausios virusinės infekcijos – slogos. Jeigu pacientui nuo tabletės pasidaro silpna, sumažėja kraujospūdis, išpila šalta prakaitas galima įtarti alergija vaistams, tačiau kraujotaka gali sutrikti ir dėl daugybės kitų priežasčių. Vien ligos požymiai alergijos dar neįrodo. Jie tik didina įtarimą, o diagnozė patvirtinama kitu patikiaudinių hormonas, nervų sistemos mediatorius. Susidaro iš amino rūgšties histidino. Organizme dažniausiai esti neaktyvus. Histaminas atsipalaiduoja kilus alerginiai reakcijai, uždegimui į organizmą patekus nuodams, po jonizuojančiojo spinduliavimo, veikiant organizmą terminiams, cheminiams ir kai kuriems kitiems veiksmams. Dirgina audiniuose esančius h1 ir h2 receptorius. Sustiprina skrandžio, seilių, kasos, žarnyno, bronchų, ašarų ir kitų liaukų sekreciją, gali sutraukti daugumos vidaus organų lygiuosius raumenis, padidina kraujagyslių sienelių pralaidumąslopina laisvo histamino išsiskyrimą arba, blokuodami histaminui jautrius h1 ir h2 veikiant antihistamininiams vaistams, sumažėja padidėjęs kapiliarų laidumas, bėrimas, atslūgsta audinių paburkimas, silpsta niežulys.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (987 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kardemona
  • Antihistamininiai vaistai
    10 - 1 balsai (-ų)
Antihistamininiai vaistai. (2010 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/antihistamininiai-vaistai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 05:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo