Antika konspektas


Galimi klausimai Platono idėjų pasaulis – ką jis teigė ? Pateikite pavyzdį pvz. Jis skiria idėjų ir daiktų pasaulį. Tikrove , būtimi reikia laikyti ne daiktus , o idėjas. Kokių dorybių turėtų siekti valstybės tarnautojai pagal Platono „ Valstybė ”? Valstybės tarnautojai. Pateikite Platono olos alegorijos esmines mintis aktualizuodami šiandienos kontekstą. Alegorija – Paslėpta reikšmė kažkokiame vaizde. Baltas balandis – taikos simbolis. Pelėda – išminties simbolis. Pateikite Platono citatą. Aristotelio veiklos esmė. Pasak filosofo James Alleno.

 Platono mokymo apie būtį pagrindą sudaro idėjų teorija.  Be jutimais (žmogiškais pojūčiais, juslėmis) suvokiamų daiktų, pripažino ir amžiną, nekintančią būtį – idėjas. Jis skiria idėjų ir daiktų pasaulį. Teigia, kad rūšis (idėjos) egzistuoja idėjų pasaulyje ir nepriklauso nuo daiktų. Juslinio pasaulio daiktai turi būti skiriami nuo idėjų. Tikrove, būtimi reikia laikyti ne daiktus, o idėjas.

Jis supriešino ir atskyrė idėją (amžinąją būtį) nuo daiktų (laikinąją būtimi).

Aristotelio etika vadinama eudaimonistine (laiminga, laimė), nes aukščiausias žmogaus siektinas gėris ęsas palaima (laimė). Laimė yra savaiminis tikslas : žmogus visada ją renkasi dėl jos pačios, o nedėl kokio nors kito tikslo. Laimės siekiama tik veikiant.

Aristotelio etika – socialinė. Individas Aristoteliui yra bendruomenės narys. Nuo aplinkinių žmonių priklauso dorybingo žmogaus laimė. Jis kalba apie dorybes, drovingą žmogų. Aristotelis dorybes sudėlioja į dorybių lentelę (aukso vidurys, perteklius ir stoka)

Kodėl svarbu suvokti raidos vystymosi (bei krizių) etapus? Pateikite jų atpažinimo pvz. (koks raidos etapas, kokia jo fiksacija, kuo ji pasireiškia).

  • Filosofija Konspektas
  • Microsoft Word 2425 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (854 žodžiai)
  • Austeja
  • Antika konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Antika konspektas. (2016 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/antika-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:25
×