Antika mūsų kasdieniame gyvenime


Antika mūsų kasdieniniame gyvenime. Antikos laikotarpis. Antika laikotarpis. Antika skaidres. Skaidrės apie antiką. Rasinys apie antika. Antika kasdieniame gyvenime. Antikos gyvenimas. Rasiniai apie antika. Antika ir gyvenimas.

Antika mūsų kasdieniame gyvenime

Antika, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia senovinis. Tai laikotarpis, trukęs maždaug nuo 1250 m. pr. m. e. iki 476 metų. Antika „apima“ beveik visą Viduržemio jūros pakrantę- Senovės Graikiją, Senovės Romą ir Romos imperiją. Daugelis žmonių net nesusimąsto, kiek daug įvairių sričių dalykų atėjo net iki XXI a. Dauguma sporto šakų, meno, religijos ir mokslo rūšių, politinių santvarkų atėjo būtent iš Antikos laikotarpio.

Pirmiausia, Antikos metu labai klestėjo mokslas. Ypač mokslas buvo vystomas Senovės Romoje, kur viena svarbiausių žmogaus vertybių buvo išsilavinimas. Vaikai jau nuo pat mažens buvo leidžiami į mokyklas, kurios pradžioje veikė tėvų lėšomis, o vėliau ir valstybės(1 paveiksl.). Mergaitėms buvo svarbiausia mokytis laiškų rašybos ir poezijos veikalų skaitybos, o berniukų mokslas buvo labiau akcentuojamas į teisinius reikalus, jie privalėjo gerai išmanyti politiką vis didėjančioje Romos valstybėje. Pačios mokyklos būtent ir davė pagrindus šiuolaikinėms mūsų mokykloms. Romėnų skaičiai taip pat liko naudojami iki šių laikų. Graikų ir romėnų mokslininkai labai bendradarbiavo. Beveik visi garsiausi Antikos mokslininkai buvo graikų kilmės, todėl vieni iš pagrindinių mokslų centrų buvo Aleksandrija, Pergamas ir, žinoma, Atėnai. Romėnų mokslininkai vystė tik praktines mokslo šakas, galėjusias vėliau pasitarnauti žmonėms. Medicina, agronomija, architektūra- visos šios sritys išliko iki šių dienų, o graikų ir romėnų moksliniai darbai vertinami ir dabar, nes nuo jų toliau plėtojosi šiuolaikinis mokslas.

  • Microsoft Word 196 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (786 žodžiai)
  • Rina
  • Antika mūsų kasdieniame gyvenime
    8 - 2 balsai (-ų)
Antika mūsų kasdieniame gyvenime. (2012 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/antika-musu-kasdieniame-gyvenime.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 17:33
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo