Antika špera


Iki platoninė antikos ontologija. Ontologinio skirtumo programa. Iki platoninė antikos ontologija. Būties intuicija ir vienio problema. Demokritas , Pitagoras. Iki platoninė antikos ontologija. Paremenidas. Platono ontologija kaip idėjų teorija. Savaiminės būties samprata Aristotelio metafizikoje. Bendroji viduramžių mąstysenos charakteristika. Istorijos idėjos išskyrimas. Asmens sampratos atsiradimas. Mokslo idėjos apibrėžtis moderniaisiais laikais. Laiko klausimo problematizavimas Augustino darbe “ Išpažinimai “.

Būties klausimas yra svarbiausias filosofijos klausimas. Pvz, XXa filosofas Heidegeris sako net taip, jog esą filosofija neturi jokio objekto, o yra kiekvieną kartą iš naujo kylantis būties apmąstymo įvykis. Tas pats Heidegeris ne kartą yra išsakęs dar ir tokį teiginį, jog esą būties klausimai autentiškai buvo keliami tik pirmuosiuose antikos filosofijos mokyklose, o nuo Sokrato neva prasideda būties užmaršties istorija.

Būtis pačia bendriausia prasme nurodo į esinių būvimą. Savo ruožtu esiniu paprastai vadinama tai, kas vienaip ar kitaip yra; dalyvauja tikrovėje.

Esinys yra būties atvirumo vieta,per kurią būtis prasideda. Be esinio būtis neturėtų buveinės.Savo ruožtu būtis į būtina esinį. Be būties esinys neturėtų buvimo. Pasak M.Heidegger būtis gali būti įžvelgiama tik per esinį. Tačiau esą ilgainiui atsitiko taip, jog fokusuodami dėmesį į esinį pražiopsojome būtį ir būtis pradingo iš vakarietiškos mąstysenos horizonto (būties užmaršties įvykių). Anot M.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (1788 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgaras
  • Antika špera
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Antika špera. (2015 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/antika-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:27
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo