Antikariozinės dantų pastos ir jų parinkimas atskiroms pacientų grupėms


Medicinos skaidrės.

Antikariozinės dantų pastos ir jų parinkimas atskiroms pacientų grupėms. Tikslas. Gebėti parinkti antikariozines dantų pastas atskiroms pacientų grupėms. Uždaviniai. Išanalizuoti kokios antikariozinės dantų pastos gali būti skiriamos atskiroms pacientų grupėms. Mechaninių apnašų valymo priemonių ne visada pakanka. Šios priemonės turi būti plataus veikimo. Dantų pastų rūšys. Higieninės pastos Profilaktinės. Higieninėse dantų pastose nėra veikliųjų medžiagų (pvz. Profilaktinėse ir gydomosiose-profilaktinėse pastose. Higieninės, profilaktinės ir gydomosios-profilaktinės dantų pastos vis mažiau skiriasi. Antikariozinės dantų pastos. Tai pastos, kuriose esančios veikliosios medžiagos mažina dantų ėduonies susidarymo riziką. Veikliosios medžiagos. Natrio fluoridas (NaF), Natrio monofluorfosfatas (MFP), NaF + NaMFP, Aminofluoridas, Kalcio glicerofosfatas. Fluoridas. Fluoridas padeda vystyti emalio struktūrą taip. Dar vienas svarbus dalykas – fluoridas reguliuoja galimybę dantų paviršiui sugerti. Fluoro kiekis išreiškiamas. Natrio monofluorfosfatas (MFP). Natrio monofluorfosfatas - fluoro junginys. Dantų pastos sudėtyje. Antikariozinės dantų pastos parinkimas. Vaikams dantų pasta parenkama priklausomai nuo vaiko amžiaus. Vaikams su didele. Paaugliams ir suaugusiems patariama naudoti pastas, turinčias 1000-1100 ppm fluoro. Jeigu ėduonis aktyvus, rizikos laipsnis didelis. Jei burnoje yra implantų, metalo keramikos protezų. Rekomendacijos. Suaugusieji dantų pastas su fluoru turėtų rinktis tik tada. Dantis valyti vaikui reikia nuo pirmojo pieninio danties išdygimo. Literatūra ir šaltiniai. Lina Jasulaitytė.


Šios priemonės turi būti plataus veikimo, bet nepažeisti burnos ertmės ekosistemos pusiausvyros, kad nepradėtų susidaryti patogeninė flora, buti netoksiškos, nesukelti šalutinių poveikių.

Higieninės pastos. Profilaktinės ir gydomosios-profilaktinės: Antikariozinės Mažinančios dantų jautrumą Balinamosios Slopinančios akmenų susidarymą Priešuždegiminės ir antibakterinės Sudėtinės.

Higieninėse dantų pastose nėra veikliųjų medžiagų (pvz.,fluoro), jos gerai valo, putoja, yra malonaus skonio. Rekomenduojamos tiems žmonėms, kurie alergiški gydomosiose pastose esančioms veikliosioms medžiagoms.

Profilaktinėse ir gydomosiose-profilaktinėse pastose, be pagrindinių ingredientų – putojančių ir plaunančių bei poliruojančių, yra ir veikliųjų medžiagų.

Higieninės, profilaktinės ir gydomosios-profilaktinės dantų pastos vis mažiau skiriasi, nes šiuolaikinės pastos yra ir higieninės, ir profilaktinės, turi fluoro ir antibakterinių, priešuždegiminių medžiagų, veikiančių profilaktiškai ir gydomai.

Natrio fluoridas (NaF), Natrio monofluorfosfatas (MFP), NaF + NaMFP, Aminofluoridas, Kalcio glicerofosfatas.

Paaugliams ir suaugusiems patariama naudoti pastas, turinčias 1000-1100 ppm fluoro.

Jeigu ėduonis aktyvus, rizikos laipsnis didelis, apsinuoginę dantų kakleliai ir šaknys, pacientams su kserostomija (burnos sausumas) galima patarti naudoti pastas, turinčias daugiau fluoro (1450ppm ir daugiau).

Jei burnoje yra implantų, metalo keramikos protezų, negalima naudoti parūgštinto MFP bei daug fluoro turinčių pastų, nes jos gali sukelti koroziją.

Lina Jasulaitytė, Jūratė Pauraitė, Kristina Saldūnaitė ir kt.

 • Medicina Skaidrės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Violeta
 • 24 puslapiai (686 žodžiai)
 • Kolegija
 • Medicinos skaidrės
 • MS PowerPoint 210 KB
 • Antikariozinės dantų pastos ir jų parinkimas atskiroms pacientų grupėms
  10 - 7 balsai (-ų)
Antikariozinės dantų pastos ir jų parinkimas atskiroms pacientų grupėms. (2016 m. Birželio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/antikariozines-dantu-pastos-ir-ju-parinkimas-atskiroms-pacientu-grupems.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:29