Antikinis teatras referatas


Antikinis teatras. Graikų tragedija. Graikų teatro pradžia. Religiniai ir tautiniai vaidinimai. Teatro klestėjimo periodas. Teatro technika. Graikų komedija. Šaltiniai.

Dramos žodis graikiškai reiškia veiksmą. Ten, kur įvykiai ne pasakojami, o rodomi, vaidinami, ten reikia ieškoti ir dramos pradžios.

Graikų drama, kaip ir daugelio kitų tautų, yra išriedėjusi iš religinių apeigų. Jos būdavo keliamos vyno dievui Dionisui pagerbti. Tai dievas, kurį mitai rodo didžius sielvartus kenčiant ar pašėliškai linksminantis. Jo garbei keliamos šventės buvo vadinamos dionisijomis. Dionisijos būdavo rengiamos tiktai du kartus per metus: vienąsyk pavasario pradžioje (kovo – balandžio mėnesį) – vadinamos didžiosios dionisijos; antrąsyk – žiemos pabaigoje (sausio – vasario mėnesį) – lenajos, arba vynuogių spaudimo šventė.

Dionisijose ar lenajose graikai garbino savo dievą hmnais, vadinamais ditirambais. Vienas asmuo, korifejus, pasakodavo apio dievo Dioniso kovas, nelaimes, priešų nugalėjimą arba apie juokingus gyvenimo nuotykius, o choras himnais reiškė savo sielvartą ar džiūgavimą dėl Dioniso nelaimių ar pasiekimų. Choro dalyviai, vaizduodami dievaičio palydovus satyrus, budavo apsitaisę ožių kailiais ir buvo vadinami ožiais. Graikiškai ožys vadinamas tragos; iš čia kilęs tragedijos vardas: tragos ode – ožio giesmė. Tragedija vaizduodavo rimtuosius dievo gyvenimo nuotykius, o iš pasakojimų apie juokinguosius išaugo komedija.

  • Menai Referatas
  • Microsoft Word 245 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (2203 žodžiai)
  • Karolina
  • Antikinis teatras referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Antikinis teatras referatas. (2015 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/antikinis-teatras-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:49
×