Antikoaguliantai ir jų svarba ligų profilaktikai


Ligos ir ju profilaktika skaidres. Heparino veikimas. Liaudies medicina.trombocitopenija. Ligų profilaktika ( skaidrės). Vaistazole antikoaguliantas. Antikoaguliantu reiksme. Kaip išvengti išeminio insulto. Trombu tirpdymas liaudies medicina. Kaip gydyti trombocitopenija. Trombocitopenijos gydymas liaudies medicina.

Antikoaguliantai vartojami tam, kad būtų išvengta trombų susidarymo ar norint sustabdyti jau esamų veninėje sistemoje trombų, sudarytų iš fibrino tinklo ir jame esančių trombocitų bei eritrocitų, didėjimą. Antikoaguliantai plačiai taikomi kojų giliųjų venų trombozės profilaktikai ir gydymui.

* heparinas. Veikia netiesiogiai, aktyvuodamas antitrombiną iii(at iii). Heparino ir at iii kompleksas slopina trombiną ir xa faktorių. Todėl at iii deficito atveju mažėja heparino antitrombinis veikimas. Šalutinis poveikis: kraujavimas, osteoporozė, plaukų slinkimas, trombocitopenija. Todėl gydant heparinu reikalinga tikrinti trombocitų kiekį. Dozavimas: pradžiai 5000 tv į / v, tada 25000 – 40000 v / 24h, priklausomai nuo krešėjimo laiko: rekomenduojama 1,5 – 2,5 karto didesnis už normą adtl.

* kumarinai: fenprokoumonas (marcumar), varfarinas. Tai vitamino k antagonistai, o jis svarbus ii, vii, ix ir x faktorių bei c ir s baltymų apykaitai. Šalutinis poveikis: kraujavimas, plaukų slinkimas, hepatitas, netoleravimo reakcijos, odos nekrozė. Dozavimas: gydymas kontroliuojamas sekant tromboplastino laiką (quick’o vertė) – lengvos antikoaguliacijos ri

Antikoguliantai mažiau veiksmingi trombų susidarymo arterijose profilaktikai, nes kraujagyslėse, kur kraujo tėkmė greita, trombai dažniausiai sudaryti iš trombocitų ir turi nedaug fibrino. Antikoaguliantai naudojami norint išvengti trombų susidarymo ant širdies siekiant sumažinti galvos smegenų insulto pasikartojimo riziką, turėtų būti skiriama aspirino (nuo 50 iki 325 mg).

Siekiant sumažinti pakartotino galvos smegenų insulto riziką, galima skirti aspirino (50 mg) ir ilgo išsiskyrimo dipiridamolio(200 mg du kartus per dieną) derinio.

Geriamieji antikoaguliantai (tns 2,0-3,0) indikuotini persirgus išeminiu insultu, susijusiu su prieširdžių virpėjimu. Geriamųjų antikoaguliantų nepatariama skirti ligoniams, kuriems yra tokių gretutinių ligų kaip apalpimai, epilepsija, sunkaus laipsnio demencija arba kraujavimas iš virškinamojo trakto.

Ligoniams su mechaniniais širdies vožtuvų protezais visada turėtų būti skiriamas ilgalaikis gydymas antikoaguliantais siekiant, kad tns būtų tarp 2,5 ir 3,5 arba didesni.

Ligoniams, kuriems yra įrodyta kardioembolinė galvos smegenų insulto priežastis, turėtų būti skiriama antikoaguliantų, o jei pasikartojimo rizika yra didelė, skirti gydymą antikoaguliantais siekiant, kad tns būtų tarp 2,0 ir 3.

Antikoaguliantų neturėtų būti skiriama ligoniams, kurių išeminis insultas buvo ne kardioembolinis, išskyrus kai kurias specifines situacijas kaip aortos ateromos, verpstės formos pamatinės arterijos aneurizmos arba kaklo arterijos atsisluoksniavimas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1221 žodžiai)
  • Universitetas
  • Antikoaguliantai ir jų svarba ligų profilaktikai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Antikoaguliantai ir jų svarba ligų profilaktikai. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/antikoaguliantai-ir-ju-svarba-ligu-profilaktikai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:58
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo