Antikominterno paktas


Antikominterno paktas google. Kominterno tikslai. Kominterno ikurimas jo tikslai ir veiklos priemones.

Iš antikominterno pakto. Iš slapto priedo prie antikominterno pakto. Didžiosios japonijos imperijos vyriausybė ir vokietijos vy¬riausybė, suprasdamos, kad komunistų „internacionalo" (vadina¬mojo kominterno") tikslas yra ardomoji veikla ir smurtas, viso¬mis turimomis priemonėmis vykdomi šiuo metu egzistuojančių valstybių atžvilgiu,. Būdamos įsitikinusios, kad komunistų „internacionalo" kiši¬mosi į nacijų vidaus reikalus toleravimas ne tiktai sudaro pavojų jų ramybei, visuotinei gerovei ir socialinei santvarkai, bet ir kelia grėsmę taikai visame "pasaulyje ir išreikšdamos savo pasiryžimą bendradarbiauti, ginantis nuo komunistų ardomosios veiklos, pasirašė toliau išdėstytą susitarimą.

Vokietijos ir japonijos karinis politi­nis blokas buvo įformintas 1936 m. Lapkričio 25 d. Pasirašius antikorninterno paktą. Po metų prie jo prisijungė italija. Buvo oficialiai paskelbta, kad kova su komunistiniu pavojumi yra pa­grindinis šio bloko tikslas. Papildomai protokolas, kuris buvo pridėtas prie pakto, nurodo, kad šalys įsipareigoja informuoti viena kitą apie kominterno veiklą ir imasi priemonių kovai su savo bei kitų kraštų ardomaisiais elementais. Buvo pasirašytas ir slaptas susitarimas.

Didžiosios japonijos imperijos vyriausybė ir vokietijos vy­riausybė, suprasdamos, kad komunistų internacionalo (vadina­mojo kominterno ) tikslas yra ardomoji veikla ir smurtas, viso­mis turimomis priemonėmis vykdomi šiuo metu egzistuojančių valstybių atžvilgiu.

Būdamos įsitikinusios, kad komunistų internacionalo kiši­mosi į nacijų vidaus reikalus toleravimas ne tiktai sudaro pavojų jų ramybei, visuotinei gerovei ir socialinei santvarkai, bet ir kelia grėsmę taikai visame pasaulyje.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (383 žodžiai)
  • Algimanta
  • Antikominterno paktas
    10 - 3 balsai (-ų)
Antikominterno paktas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/antikominterno-paktas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 20:32
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo