Antikos filosofija: Aristotelis


Antikos filosofija.Aristotelis. Įvadas. Graikų filosofija prasideda vaikiškai paprastais klausimais ir baigiasi sudėtingomis bei subtiliomis teorijomis. Tikslai Išanalizuoti antikos filosofiją. Antika – senovės. Filosofija − tai naujas mąstymo būdas. Filosofija siekia atsikratyti mitinio tikėjimo. Pagrindiniai Antikinės filosofijos bruožai Klausiama apie pasaulio pirminį pradą (arche) bei pirminį dėsnį (logosAnkstyvosios antikos filosofijai būdingas žmogaus savybių priskyrimas gamtos reiškiniams. Pirmieji trys žinomi kaip pirmosios antikinės filosofinės mokyklos. Aristotelis. (384-322 m. Pr. Kr. Drauge su graikų. Gimė Makedonijos miestelyje. Skirtingai nei Platonas. Iš Platono mokslo Aristotelis perėmė tik pusę - pripažino pažinimo teoriją. Aristotelis pirmasis pamėgino susisteminti nueitą filosofijos kelią. Aristotelis manė, kad visi gamtos daiktai turi galimybę įkūnyti. Aristotelio politikos sampratą siaurąja prasme galima apibrėžti vienu sakiniu - tai menas valdyti valstybę. Aristotelis skiria 3 geras valstybės valdymo formas Viena yra monarchija. Aristotelis manė, jog būtent per judėjimą galimybė tampa tikrove. Aristotelio fizika visiškai ignoruoja judėjimų lyginumą. Sielą suprato, kaip kūno energijos šaltinį. Dievas Aristoteliui nebuvo pasaulio kūrėjas. Aristotelio kosmologija anaiptol nebuvo pažangi. Pasaulis nors. Išvados. Aristotelis labai plačių pažiūrų ir interesų mokslininkas. Literatūra.


Tikslai: Išanalizuoti antikos filosofiją, susipažinti su Aristotelio gyvenimu ir filosofija. Uždaviniai: Susipažinti su pagrindiniais terminais ir apibrėžimais. Susipažinti su Aristotelio biografija ir jo filosofija.

Aristotelis pirmasis pamėgino susisteminti nueitą filosofijos kelią. Pirmiausia, jis atskyrė logiką kaip pagalbinę mąstymo discipliną. Vėliau padalijo filosofiją į dvi dideles dalis : praktinę Praktinę filosofiją sudarė etika ir politika, kurioms pavaldžios buvo retorika, ekonomika ir poetika. teorinę Teorinį gyvenimą, pagal abstraktumo laipsnį sudarė fizika, matematika ir pirmoji filosofija arba metafizika. Šis teorinės filosofijos suskirstymas paremtas abstrakcijos laipsniu-abstrakčiausia yra metafizika.

Aristotelis manė, jog būtent per judėjimą galimybė tampa tikrove, sėkla tampa kviečiu, architektas pastato pastatą ir t.t. Bet koks judėjimas vyksta esant tam tikroms sąlygoms: Turi būti judantis kūnas, kuriame aktualizuojasi (darosi svarbus) paslankumas. Turi būti judintojas, kuris galimą judėjimą daro tikru judėjimu.

Aristotelio fizika visiškai ignoruoja judėjimų lyginumą. Visiškai ignoruoja inercijos dėsnį, tai yra materialaus kūno savybę išlaikyti savo rimties būvį. Pasak Aristotelio , judėjimas negali tęstis , jeigu jo nepalaiko nuolat veikianti judinanti jėga.

Dievas Aristoteliui nebuvo pasaulio kūrėjas, nes pasaulis apskritai nebuvo sukurtas - jis yra amžinas. Dievas išjudino pasaulį, ir šia prasme yra jo pirmoji priežastis ir kartu jo galutinis tikslas.

  • MS PowerPoint 210 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1050 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rūta
  • Antikos filosofija: Aristotelis
    10 - 1 balsai (-ų)
Antikos filosofija: Aristotelis. (2018 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/antikos-filosofija-aristotelis.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 06:42
×