Antikos konspektas


Graikų literatūra. Homero epų vientisumas. Volfo idėja. Mažųjų giesmių “ ir branduolio “. Nirzcho ir kitų unitarijų. Archajinės lyrikos pagrindiniai bruožai. – pr. Kr. Žavi jausmų ir temų gilumu bei įvairove. Nebuvo pabrėžiami. Didžiausias dėmesys – ritmui. Aischilo Choeforų “ ir Sofoklio , Euripido Elektrų “ panašumai ir skirtumai. Konfliktų sprendimai tragedijose. Ritualiniai momentai Aristofano komedijose. Teokritas. Tradicinių lyrikos žanrų inovatoriškumas , transformacija. Romėnų literatūra. Menandro , Terencijaus ir Plauto komedijų bruožai. Horacijus tarp minties laisvės ir Augusto idealogijos.Vergilijaus idealios imperijos projektas Eneidoje ". Vergilijus. Senekos kūrybos bruožai. Ovidijaus Metamorfozės tematika , kompozicija , Ovidijaus poetinės pažiūros. Marcialio ir Juvenalio satyrų bruožai.

Ir epoduose, ir satyrose Horacijus giria, kartais ir šlovina Augustą. Kai kurie tyrinėtojai tvirtina, kad jis tapo dvaro poetu, kai kurie teigia, kad Horacijus širdyje likęs vienvaldystės priešininku ir satyrose šaipęsis iš galingojo vado. Žinoma, poeto nereikėtų laikyti mechanišku Augusto ideologijos ruporu. Anksčiau, kovodamas su tirano žudikais, jis gynė politinius senosios Romos principus, o satyromis kovodamas su romėnų ydomis bei sugedimu, gynė moralinius protėvių principus.

Odės – Horacijaus kūrybos viršūnė, poeto nemirtingumo garantas, laiko nesugraužiamas paminklas. Jis pirmas sukūrė lotyniškus eilėraščius, panaudodamas sudėtingus graikų lyrikos metrus. Amžinąsias tiesas jis išsakė darniomis, skambiomis strofomis, tas tiesas Horacijus padarė romėnų literatūros savastimi. Teiginys, kad viskas dievų valioje, kad žmogus nežino, kiek jis gyvens, ir kaip dovana turi džiaugtis kiekviena diena, atėjo iš graikų filosofijos.

  • Filologija Konspektas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (3226 žodžiai)
  • Diana
  • Antikos konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Antikos konspektas. (2015 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/antikos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:46
×