Antikos mitai


Europos kultūros pagrindas , šaknys , šaltinis yra senovės graikų kultūra. Antikos mitai. Mitai. Europos kultūros pagrindas, šaknys, šaltinis yra senovės graikų kultūra. Nuo antikos laikų iki dabar žmogaus idealo suvokimas labai pasikeitė - gerbiamas visai kitoks žmogus, visai kitokia asmenybė yra laikoma gražaus gyvenimo pavyzdžiu. Antika, suformavusi šiandien jau labai pažengusią Europos kultūrą.


Europos kultūros pagrindas, šaknys, šaltinis yra senovės graikų kultūra. Mažytė ir neturtinga Graikija buvo sukaupusi milžinišką kultūros energiją. Graikai sukūrė didžiąją literatūrą. Prisiminus Antikos laikotarpį visiems mums turbūt iš karto iškyla garsiausi Graikų mitai, epai ar legendos apie garsųjį Heraklį, Odisėją ir kitus graikų didvyrius, kėlusius žmonių vienybę, žadinusius jų garbę ir ambicijas. Seniausiais graikų literatūros kūriniais Homero „Iliada“ ir „Odisėja“ prasideda Europos literatūra. Šie kūriniai – herojinio epo šedevrai, buvo pavyzdys ir patiems graikams, ir vėlesniems Europos literatūrų kūrėjams. Tai – Europos kultūros pagrindas. Žymiausi tragedijos kūrėjai Aischilas, Sofoklis ir Euripidas, pasitelkdami mitų motyvus, svarstė dorovės normas, kėlė pasaulio pažinimo problemas, skatino puoselėti tradicijas, siekti dvasinio ir fizinio grožio, saiko. Mitai ir buvo kurti tam, kad leistų žmonėms geriau suprasti gyvenimo tiesas, vertybes ir moralės principus. Tad nieko nuostabaus, kad antikiniai mitai išliko iki šių dienų.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (664 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Eidvilė
  • Antikos mitai
    10 - 3 balsai (-ų)
Antikos mitai. (2018 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/antikos-mitai.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 22 d. 20:54
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema