Antikos teatras referatas


Įvadas. Teatro atsiradimo pradžia. Žymiausi graikų dramaturgai, jų požiūriai ir vertybės. Žymiausi romėnų dramaturgai, jų požiūriai ir vertybės. Išvados. Literatūra.

Teatro atsiradimo šaknys siekia Antikos laikus. Bėgant laikui teatras nuolat keitėsi. Daugelis dalykų išnyko, pakito teatro sudėtis, teatro reikšmė, atsirado daug naujų aktoriaus technikų. Žodžiu, bėgant metams teatras labai patobulėjo, išsivystė. Tačiau, tam, kad nenukryptumėme nuo teatro esmės, reikia nuolat sugrįžti į pačią pradžią. Mes negalime suprasti, kas yra teatras, mąstydami tik apie dvidešimt pirmo amžiaus teatrą. Būtina žinoti visą teatro istoriją. O ypač jo atsiradimo šaknis. Nes tai yra teatro pagrindas ir pamatas. Teatro evoliucija priklauso nuo visuomenės evoliucijos. Todėl gilinimasis į Antikos kultūrą bei meną, padeda mums geriau pažinti žmogų, suprasti, koks jis buvo prieš du tūkstančius metų, koks buvo jo požiūris į pasaulį, vertybės, ir taip geriau pamatyti žmogaus dvasinės bei psichologinės evoliucijos eigą. Taip pat, šiame darbe susipažinsime su garsiausiais graikų bei romėnų dramaturgais (Eschilu, Sofokliu, Euripidu, Aristofanu, Plautu ir Terencijumi). Susipažinsime su jų darbais, požiūriais, vertybėmis, pamatysime, ką kiekvienas dramaturgas atnešė į teatrą, kuo jį papildė. Visa tai padės susidaryti bendrą vaizdą apie Antikos teatrą.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2635 žodžiai)
  • Laura
  • Antikos teatras referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Antikos teatras referatas. (2014 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/antikos-teatras-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 04:29
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!