Antimikrobiniai ir antiparazitiniai vaistai


Įvadas. Farmakologija. Bakterijos sukeliančios odos ligas. Parazitinės odos ligos. Antimikrobiniai ir antiparazitiniai vaistai. Antibakterinių preparatų klasifikacija. Išorinio gydymo metodai. Priešgrybeliniai preparatai. Antivirusiniai chemiopreparatai. Nitrofurano dariniai. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: aptarti antimikrobinius ir antiparazitinius vaistus vartojamus odos ligoms gydyti.

Išanalizuoti kokius vaistus vartoti mikrobų ir parazitų sukeltoms odos ligoms gydyti;

3. Išsiaiškinti antimikrobinių ir antiparazitinių vaistų odos ligoms gydyti trūkumus.

Farmakologija – mokslas apie vaistus.Ji tiria vaistų poveikį organizmui, jų kitimą, išsiskyrimą iš organizmo, nepageidaujamą veikimą, komplikacijas.

Farmakologija glaudžiai susijusi su gamtos mokslais ir kitomis medicinos mokslo sritimis. Yra skiriama bendroji ir specialioji farmakologija. Bendroji nagrinėja bendrą vaistų poveikį, specialioji – atskirų vaistų arba jų grupių savybes.1

Farmakologijos dalis, tirianti normalių ir patologinių procesų eigos ir kitus pakitimus, kurie atsiranda veikiant vaistams, vadinama farmakodinamika. Farmakodinaminio vaistų veikimo stiprumas labai priklauso nuo jų rezorbcijos, pasiskirstymo organizme, biotransformacijos, išsiskyrimo greičio, t.y. nuo jų kiekybinių ir kokybinių kitimų organizme.Šiuos kiekybinius ir kokybinius vaistų kitimus organizme tiria farmakokinetika.

Farmakodinaminis vaistų veikimas dažniausiai tiriamas eksperimentuojant su gyvūnais.Ši farmakologijos sritis vadinama ekperimentine farmakologija.Tiriant vaistus , labai svarbu nustatyti, kaip jie veikia sveiko ir sergančio žmogaus organizmą, koks jų poveikis žmogaus embrionui ir vaisiui, kaip jie išsiskirs su motinos pienu, kaip juos dozuoti vaikams ir seniems žmonėms, kokiu būdu juos geriau vartoti ligų gydymui ir profilaktiškai. Tai tiria – klinikinė farmakologija.Jos uždavinys – tirti vaistų, ypač naujų, poveikį sveiko ir sergančio žmogaus organizmui.

Labai glaudžiai su farmakologija susijusi toksikologija, tirianti įvairių medžiagų, iš jų ir vaistų, toksinį poveikį organizmui, apsinuodijimo klinikos, gydymo ir profilaktikos klausimus. Farmakologija taip pat labai susijusi su farmacijos disciplinomis. Farmacija nenagrinėja vaistų poveikio organizmui medicininiu ar biologiniu požiūriais, bet tiria įvairias vaistinių medžiagų savybes, vaistų gamybą bei ruošimą, jų kokybinę ir kiekybinę analizę, vaistų laikymo, išdavimo ir kitus su tuo susijusius klausimus.2

2 Basevičius R. Budnikas V.,Mickis A. ir kt. Farmakologija. V.,1983, 9-10 p.

Piodermijos yra infekcinės odos ligos, kurias sukelia įvairūs mikrobai (stafilokokai, streptokokai). Jie į odą paprastai patenka egzogeniniu būdu. Piodermijos sudaro apie trečdalį visų odos ligų. Tai pūlingas odos uždegimas. Ligos sukėlėjai gali pažeisti plaukų folikulus, prakaito liaukas, epidermį, dermą ir poodį.

Ligos sukėlėjų – patogeninių stafilokokų ir streptokokų – yra ant sveikų, ir ant piodermija sergančių žmonių odos. Kai į odą įsiskverbia mikrobai ir ten randa palankias sąlygas daugintis, susergama piodermija.

Žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu , leukoze vėžiu, taip pat badaujačių žmonių organizmo atsparumas pūlingai infekcijai būna labai sumažėjęs. Piodermija – dažna odos ligų (alerginio dermatito,egzemos, niežų ir kt.) komplikacija.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2394 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renata
  • Antimikrobiniai ir antiparazitiniai vaistai
    10 - 3 balsai (-ų)
Antimikrobiniai ir antiparazitiniai vaistai. (2017 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/antimikrobiniai-ir-antiparazitiniai-vaistai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 02:39
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo