Antivirusinių apžvalga


Lentelių sąrašas. Iliustracijų sąrašas. Dalykinė rodyklė. Įvadas. Kompiuteriniai virusai. Virusų tipai. Virusų kenksmingumas. Antivirusinių sudėtis ir veikimo principai. Antivirusinių programų pasirinkimo kriterijai. Antivirusinių programų sudėtis. Antivirusinių programų veikimo principai. Asmeninių kompiuterių apsauga. Apsauga nuo įsilaužėlių. Nepageidaujamų elektroninių pranešimų filtravimas. Mokamos ir nemokamos antivirusinės. Keletas antivirusinių programų problemos. Pagrindiniai antivirusinių programų įrangos kūrėjai. Keletas populiarių antivirusinių ir jų priedai. Išvados. Naudoti šaltiniai.


Šiomis dienomis tikriausiai nėra tokių namų, įmonių, viešųjų įstaigų, kuriose nebūtų kompiuterinės įrangos. Tai palengvina žmonių darbus, padeda atlikti viską kuo geriau ir operatyviau. Tačiau kibernetinėje aplinkoje pilna blogo siekiančių žmonių, kurie nori pakenkti jums, bet kuriuo metu galite parsisiųsti virusų iš interneto, kurie gali pakenkti jūsų kompiuteriui. Būdas padedantis apsisaugoti, tai yra antivirusinės programos. Tai apsauginis skydas nuo išorinių kenksmingų veiksnių, tačiau pasitaiko nemažai atvejų, kai virusai įstengia įsilaužti pro antivirusinės suteikiamas apsaugas ar patekti per programoje rastas spragas ir pakenkti jūsų kompiuteriui, nors daugeliu atvejų antivirusinė programa sugeba tinkamai identifikuoti ir pašalinti kompiuterinį užkratą. Šiuolaikinės apsaugos sistemos yra labai smarkiai pasistūmėjusios į priekį, bet apsauga turi būti nuolat tobulinama, kad galėtų atpažinti naujai sukurtus virusus. Dažnai kyla dar viena problema, internete yra labai didelis apsaugos programų pasirinkimas, tiek mokamų, tiek nemokamų, žmonės nežino kokias antivirusines jiems derėtų rinktis geriau, nežino jų veikimo principo, nežino į kokius kriterijus jiems derėtų atsižvelgti renkantis antivirusinę, kokia antivirusinė jiems būtų naudingiausia, Kiekviena antivirusinė skiriasi savo greitumu, keliamais reikalavimais kompiuteriui, valdymo sistema bei kaina. Žmonės dažniausiai kreipia dėmesį į įvairias apgaulingas reklamas ir dažnai jiems tenka nusivilti. Taigi keliami uždaviniai:

Kokiais kriterijais reikia laikytis norint išsirinkti tinkama antivirusinę?

Virusų tipai ir jų paskirtis.

Virusas tai programa, kuri gali pakenkti kompiuterinei sistemai bei jūsų saugumui. Viruso galimybės yra labai plačios, jis gali pavokti jūsų informaciją, gali sugadinti kompiuterį, gali suteikti prieiga prie jūsų kompiuterio ir sekti kiekvieną jūsų žingsnį.

Taigi, virusų yra daug ir visi jie gali pakenkti vis kitaip. Vienas aptinkamas lengviau, kitą net labai sunku aptikti, vienas ne toks pavojingas, o kitas ypač pavojingas.

Nepavojingi: virusai nedarantys žalos kompiuteriui, žinoma jie užima atminties dalį, bet kompiuteriui didelės žalos nedaro, tiesiog gali išmesti tam tikrus ženklus, atkopijuoti garsus, keisti grafinius vaizdus.

Pavojingi: gali smarkiai sutrikdyti jūsų kompiuterio veikimą, šis viruso tipas veikia jums nepastebimai, jis gali sutrikdyti jūsų kompiuterio greitį, netikėtai gali atsirasti nematytų objektų.

Labai pavojingi: šie virusai itin pavojingi, jie gali pavogti svarbią informaciją, virusas gali sugadinti kitas programas bei patį kompiuterį. Be to, jis gali plisti tinklu.

Visų pirma, renkantis antivirusinę reikia žinoti kur ir kiek laiko praleisite internete, ar žinote saugaus naršymo internete pagrindus. Turite nuspręsti kiek galite skirti pinigų mokamai antivirusinei ir ar jums išvis jos reikia.

Niekada nekreipkite dėmesio į antivirusinės išvaizdą, nes ji gali būti apgaulinga. Reikia atkreipti dėmesį į profesionalų atliktus tyrimus. Atminkite, reitinge aukščiausiai esančios antivirusinės yra efektyviausios.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 109 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2816 žodžiai)
  • Tomas
  • Antivirusinių apžvalga
    10 - 5 balsai (-ų)
Antivirusinių apžvalga. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/antivirusiniu-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:12
×