Antrasis pasaulinis karas 2


Antrasis pasaulinis karas referatas. Antrasis pasaulinis karas konspektai. Antrasis pasaulinis karas konspektas. Referatas: antrasis pasaulinis karas. Referatai apie pasauliniu karus.

Karo dalyviai. Karo apžvalga. Karo priežastys. Karo eiga. Europos karo veiksmų teatras. Azijos karo veiksmų teatras. Antrasis pasaulinis karas - XX a. viduryje vykęs didžiausias ir kruviniausias žmonijos istorijoje karas. Tai buvo vienintelis karas, kurio metu buvo naudojamas branduolinis ginklas. Į karą buvo įtraukta 61 valstybė (karo veiksmai vyko 40 valstybių teritorijoje), 1,7 mlrd žmonių (80% visų pasaulio gyventojų).

Antrasis pasaulinis karas - xx a.

Karas ramiajame vandenyne prasidėjo kartu su 1937 m. Liepos d. Prasidėjusiu antruoju kinų - japonų karu, o europoje - 1939 m. Rugsėjo d. Jungtinei karalystei ir prancūzijai paskelbus karą vokietijai (kai kurie istorikai karo pradžią sieja su 1939 m. Rugsėjo d. Prasidėjusiu vokietijos ir lenkijos karu arba 1936 m. Prasidėjusiu ispanijos pilietiniu karu). Karas europoje baigėsi 1945 m. Gegužės d. , o azijoje - po japonijos kapituliacijos 1945 m. Rugsėjo d. Beveik visos šalys, kariavusios pirmajame pasauliniame kare, kariavo ir antrajame.

Vadinamosios ašies valstybės - vokietija, italija ir japonija - vykdė užkariaujamuosius karus prieš savo kaimynus, kuriuos norėjo pajungti savo interesams. Pagrindiniai jų priešininkai buvo pradžioje prancūzija, jungtinė karalystė ir kinijos respublika. Po to, kai vokietija sulaužė ribentropo-molotovo paktą ir įsiveržė į tarybų sąjungą, o japibendrintai galima teigti, kad kare kovojo du valstybių blokai: ašis ir sąjungininkai. Ašį iš pradžių sudarė vokietijos ir italijos sąjunga, prie kurios vėliau prisijungė japonija ir kai kurios rytų europos šalys, pvz. , rumunija ir bulgarija. Dalis vokietijos nukariautų valstybių siuntė savo karius į karą vokietijos pusėje, ypač į rytų frontą. Tarp sąjungininkų iš pradžių buvo jungtinė karalystė, įskaitant jos imperijai prantrojo pasaulinio karo priežastys tebėra diskutuotinos, tarp priežasčių minima versalio taikos sutartis, didžioji depresija, nacionalizmo, nacionalsocializmo, japonijos imperializmo ir militarizmo reikšmės išaugimas ir komunistinė sovietų ekspansija.

Karo veiksmai daugiausiai vyko atlanto vandenyne, europoje, viduržemio jūroje, šiaurės afrikoje, azijos rytuose ir ramiajame vandenyne.

Kare žuvo 50 - 60 mln. Žmonių, iš jų 30 mln. Civilių (t. 3% tuometinių pasaulio gyventojų). Nedaugelis vietų pasaulyje liko nepaliestos karo. Jame plačiai naudota partizaninio karo taktika ir civilinių objektų bombardavimas. Atominis ginklas, reaktyvinis lėktuvas, raketos ir radaras, masinis tankų, povandeninių laivų panaudojimas yra tik dalis antrojo pasaulinio karo metų išradimų.

Po antrojo pasaulinio karo europa buvo padalinta į vakarų ir sovietų įtakos sferas. Buvusių sąjungininkų santykiai greitai pablogėjo, vakarų europa prisijungė prie nato aljanso, o rytų europos šalys tapo varšuvos sutarties organizacijos narėmis. Kinijoje po antrojo pasaulinio karo tęsėsi pilietinis karas pasibaigęs komunistų pergale ir kinijos liaudies respublikos įkūrimu.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1935 žodžiai)
  • Antrasis pasaulinis karas 2
    10 - 2 balsai (-ų)
Antrasis pasaulinis karas 2. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/antrasis-pasaulinis-karas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 12:10
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo